Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Polacy Mińska uczcili pamięć ofiar Tragedii Smoleńskiej

Wspólną modlitwą podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem oraz okolicznościowym koncertem w wykonaniu chóru „Społem ”, oddali hołd ofiarom Tragedii Smoleńskiej w jej IV rocznicę Polacy Mińska.

Chor_Spolem_z_Minska

Chór „Społem” i jego kierownik

Uroczystości żałobne odbyły się w kościele pw. św. Szymona i Heleny. Mszę świętą celebrował ksiądz proboszcz Władysław Zawalniuk, a we wspólnej z działaczami Oddziału w Mińsku i innymi wiernymi modlitwie uczestniczyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym ambasador RP w Mińsku z małżonką.

Zwracając się do zgromadzonych w świątyni, ambasador Szerepka mówił o tym , jak duże znaczenie w życiu człowieka odgrywa pamięć o zmarłych, modlitwa o ich dusze oraz godne pamięci zmarłych życie w zgodzie z własnym sumieniem.

Nabożeństwu w intencji ofiar Tragedii Smoleńskiej towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu chóru „Społem” pod kierownictwem Aleksandra Szugajewa. Zakończyły się żałobne uroczystości koncertem okolicznościowym w wykonaniu chóru „Społem”.

Olga Jabłońska z Mińska

2 odpowiedzi Polacy Mińska uczcili pamięć ofiar Tragedii Smoleńskiej

  1. Rachel Odpowiedz

    14 kwietnia, 2014 w 20:45

    Zawalniuk uczynił ze świątyni wprost Dom Kultury.

  2. Alla Odpowiedz

    25 kwietnia, 2014 w 19:03

    Jeżeli pan „Rachel” liczy Msze Swięte w intencji pamięći ofiar Tragedii Smoleńskiej za „культурное мероприятие”, to niech to będzie na sumieniu pana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *