Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„I Międzynarodowe Spotkanie Młodych”

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” informuje, że 13 września 2019 roku o godzinie 19.00 w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II – Galerii Porczyńskich na pl. Bankowym 1 w Warszawie odbędzie się koncert galowy „I Międzynarodowego Spotkania Młodych” oraz uroczystość wręczenia nagród Fundacji dla Zasłużonych dla Polaków na Wschodzie.

Orkiestra młodych muzyków z Białorusi, Litwy i Ukrainy pod batutą Huberta Kowalskiego wykona utwory, które w XIX i XX wieku skomponowali Polacy urodzeni na Kresach – , Mieczysław Karłowicz, Ignacy Jan Paderewski, Konstanty Gorski, Wojciech Kilar oraz .

Celem „I Międzynarodowego Spotkania Młodych” jest wspólna praca pochodzących ze Wschodu muzyków polskiego pochodzenia, doskonalenie ich warsztatu muzycznego i stworzenie wyjątkowego zespołu muzycznego, głównie orkiestrowego. To niezwykłe przedsięwzięcie ma na celu również promocję pięknej literatury muzycznej, którą w XIX i XX wieku skomponowali urodzeni na Kresach Polacy, a których utwory zostaną wykonane podczas koncertu.

W ramach projektu 9 września 2019 r. w studiu Polskiego Radia w Warszawie rozpoczną się warsztaty muzyczne, w których wezmą udział młodzi muzycy z Białorusi, Litwy oraz Ukrainy. Koncert, który odbędzie się 13 września 2019 r., stanie się swoistym podsumowaniem warsztatów, a dla ich uczestników szansą sprawdzenia się w repertuarze wybitnych polskich kompozytorów.

„I Międzynarodowe Spotkanie Młodych” patronatem honorowym objął Marszałek Senatu RP .

Warsztaty oraz koncert galowy organizowane są we współpracy z Polsko – Ukraińską Fundacją im. I. J. Paderewskiego. Projekt został sfinansowany ze środków Kancelarii Senatu RP za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Wsparcia finansowego udzieliły także Fundacja ARP i PFR Fundacja, a patronami medialnymi „I Międzynarodowego Spotkania Młodych” są i .

 Znadniemna.pl za pol.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *