HomeHistoria„Krew na bruku. Grodno 1939” – w dostępie publicznym!

„Krew na bruku. Grodno 1939” – w dostępie publicznym!

Fundacja Joachima Lelewela, będąca obok Związku Polaków na Białorusi i firmy producenckiej LunarSIX producentem fabularyzowanego filmu dokumentalnego o obronie Grodna przed Sowietami we wrześniu 1939 roku pt. „Krew na bruku. Grodno 1939” z okazji 80. rocznicy `tragicznych wydarzeń udostępniła cały film na swoim kanale na Youtube.

Film trwa nieco ponad 20 minut i może służyć jako materiał dydaktyczny na lekcjach historii, poświęconych okresowi wybuchu II wojny światowej i wiarołomnej napaści ZSRR na Polskę.

Przypomnijmy, że działacze ZPB wsparli produkcję tego filmu,  gromadząc w ramach zbiórki na potrzeby filmowców, ponad 9 tysięcy złotych.

Zachęcamy do oglądania filmu i pokazywania go młodemu pokoleniu Polaków zarówno w Polsce, jak poza jej granicami. Film  „Krew na bruku. Grodno 1939” uczy bowiem nie tylko historii, lecz także słusznej postawy patriotycznej, na którą zdobyli się obrońcy polskiego Grodna 80 lat temu.

Zapraszamy do oglądania:

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Piękny film, wspaniali polscy obrońcy Grodna. Chylę czoła przed Polakami z Grodna i Ich obecnymi potomkami. Trwajcie, ducha nie gaście, macie wspaniałe korzenie i powód do dumy.

Skomentuj

Skip to content