Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Krew na bruku. Grodno 1939” – w dostępie publicznym!

, będąca obok Związku Polaków na Białorusi i firmy producenckiej producentem fabularyzowanego filmu dokumentalnego o obronie Grodna przed Sowietami we wrześniu 1939 roku pt. „Krew na bruku. ” z okazji 80. rocznicy `tragicznych wydarzeń udostępniła cały film na swoim kanale na Youtube.

Film trwa nieco ponad 20 minut i może służyć jako materiał dydaktyczny na lekcjach historii, poświęconych okresowi wybuchu II wojny światowej i wiarołomnej napaści ZSRR na Polskę.

Przypomnijmy, że działacze wsparli produkcję tego filmu, gromadząc w ramach zbiórki na potrzeby filmowców, ponad 9 tysięcy złotych.

Zachęcamy do oglądania filmu i pokazywania go młodemu pokoleniu Polaków zarówno w Polsce, jak poza jej granicami. Film „Krew na bruku. Grodno 1939” uczy bowiem nie tylko historii, lecz także słusznej postawy patriotycznej, na którą zdobyli się obrońcy polskiego Grodna 80 lat temu.

Zapraszamy do oglądania:

Znadniemna.pl

1 odpowiedź „Krew na bruku. Grodno 1939” – w dostępie publicznym!

  1. Tom B-wo Odpowiedz

    17 września, 2019 w 17:37

    Piękny film, wspaniali polscy obrońcy Grodna. Chylę czoła przed Polakami z Grodna i Ich obecnymi potomkami. Trwajcie, ducha nie gaście, macie wspaniałe korzenie i powód do dumy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *