Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Reprezentanci ZPB wzięli udział w debacie o polskiej polityce wschodniej

Prezes Związku Polaków na Białorusi oraz członek Zarządu Głównego uczestniczyli 7 października w debacie pt. „ bramą na Wschód – polityka wschodnia. Sprawy konsularne i polonijne”, którą zorganizował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku.

Panel dyskusyjny z udziałem prezes ZPB Andżeliki Borys

Andrzej Poczobut uczestniczył w charakterze prelegenta w części debaty, która była poświęcona polityce wschodniej Polski. Andżelika Borys z kolei została poproszona przez organizatorów o wzięcie udziału w części, poświęconej Karcie Polaka. W swoim wystąpieniu prezes ZPB skupiła się na kwestii, dotyczącej znaczenia Karty Polaka dla mieszkających na Białorusi Polaków.

Panel dyskusyjny z udziałem członka Zarządu Głównego ZPB Andrzeja Poczobuta (drugi od prawej)

Podczas debaty, biorący w niej udział konsul RP w Grodnie ujawnił, że już ponad 130 tysięcy obywateli Białorusi otrzymało Kartę Polaka i zainteresowanie w otrzymywaniu dokumentu, potwierdzającego przynależność do Narodu Polskiego wciąż jest duże. Według konsula Raczkowskiego tylko od 2007 roku wydał obywatelom Białorusi 65 tysięcy Kart Polaka.

W debacie „Polska bramą na Wschód – polityka wschodnia. Sprawy konsularne i polonijne” obok przedstawicieli ZPB i Konsulatu Generalnego RP w Grodnie udział wzięli przedstawiciele RP, m.in. podsekretarz stanu ds. polityki wschodniej, współpracy rozwojowej oraz dyplomacji ekonomicznej w resorcie spraw zagranicznych Polski oraz dziennikarze, specjalizujący się tematyce Europy Wschodniej, m.in. dyrektor Telewizji Biełsat Agnieszka Romaszewska. Moderatorem prowadzonych w ramach debaty dyskusji była prowadząca audycji „Studio Wschód” w Telewizji Polskiej Maria Przełomiec.

 Znadniemna.pl, zdjęcia za facebook.com

1 odpowiedź Reprezentanci ZPB wzięli udział w debacie o polskiej polityce wschodniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *