Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sprzątanie miejsc pamięci przed Zaduszkami w oddziałach ZPB (ZDJĘCIA)

Tradycyjne porządkowanie i sprzątanie polskich cmentarzy odbywa się w tych dniach – przed dorocznymi obchodami Uroczystości i Dnia Zadusznego – w oddziałach terenowych i innych strukturach Związku Polaków na Białorusi.

W najbliższą niedzielę wspólnie z przedstawicielami wszystkich działających na Białorusi placówek dyplomatycznych zorganizuje objazd polskich miejsc pamięci we wszystkich okręgach konsularnych. Działacze i polscy dyplomaci z okazji zbliżających się Zaduszek złożą kwiaty i zapalą znicze na grobach polskich żołnierzy i cywili, zasłużonych dla przetrwania polskości na Białorusi.

Relacje fotograficzne z akcji, porządkujących polskie cmentarze i miejsca pamięci przed Świętem Wszystkich Wiernych Zmarłych, otrzymaliśmy z Grodna, Lerypola oraz Smorgoń.

Zapraszamy Państwa do Obejrzenia fotorelacji:

. Sprzątanie na cmentarzach Wojskowym i Pobernardyńskim, przeprowadził Odział Miejski ZPB w Grodnie.

. Zbiorową mogiłę polskich osadników wojskowych, poległych w 1939 roku „za to, że byli Polakami” z rąk bandytów, będących członkami Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi, wysprzątali członkowie działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich.

 

. Działacze Oddziału ZPB w Smorgoniach sprzątali i porządkowali polskie pochówki na cmentarzach we wsiach Więsławienięta i Żyrmuny.

Znadniemna.pl, Fot.: Irena Waluś/Teresa Pietrowa/facebook.com

1 odpowiedź Sprzątanie miejsc pamięci przed Zaduszkami w oddziałach ZPB (ZDJĘCIA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *