Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zakończyła się akcja ZPB „Świąteczna paczka dla polskiego dziecka na Białorusi” (ZDJĘCIA)

Koniec stycznia stał się intensywnym okresem pod względem organizowanych w terenowych oddziałach spotkań noworocznych dla dzieci, uczących się języka polskiego. W niedzielę, 26 stycznia, ufundowane przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie prezenty od polskiego Świętego Mikołaja, otrzymały dzieciaki w Szczuczynie, a wcześniej podarunki dotarły m.in. do Bieniakoń, Kobrynia i Werenowa.

We wszystkich oddziałach ZPB, które prowadzą nauczanie języka polskiego dla najmłodszych, spotkania noworoczne odwiedzała osobiście prezes organizacji Andżelika Borys. Według jej szacunków w okresie świąteczno-noworocznym Związek Polaków rozdał prezenty około czterem tysiącom młodych Polaków, uczących się języka ojczystego we wszystkich regionach Białorusi.

Tak dużą ilość słodkich podarunków Związkowi Polaków na Białorusi udało się przygotować dzięki wsparciu partnerów i przyjaciół w Polsce: Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, Podlaskiemu Oddziałowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i rozgłośni , Piotrowi Kirsteinowi z Opola i opolskim przedsiębiorcom, a także innym darczyńcom, wśród których znaleźli się m.in. malarze polscy z Grodna, zrzeszeni w działającym przy ZPB Towarzystwie Plastyków Polskich.

Zapraszamy na fotorelację z ostatnich spotkań noworocznych w terenowych oddziałach ZPB:
Znadniemna.pl

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *