Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem na Białorusi

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Białorusi wzrosła do 21, poinformował w czwartek wieczorem resort zdrowia, a jeszcze kilkanaście godzin temu prezydent Łukaszenko mówił w świetle kamer, że nie należy siać paniki bo sytuacja jest opanowana.

W czwartek po południu w oficjalnych komunikatach ministerstwa zdrowia informowano, że zarażonych było 12 osób, z których cztery zostały wyleczone, a stan wszystkich pacjentów był zadowalający, z wyjątkiem jednego chorego, który trafił do szpitala w stanie średnio ciężkim.

jako jedyny kraj w regionie nie wprowadza szczególnych środków bezpieczeństwa na czas epidemii.W czwartek minister zdrowia poinformował o możliwości odwołania imprez masowych, ale decyzje będą podejmowane w trybie indywidualnym.

Resort zdrowia poinformował, że ze względu na sytuację z koronawirusem na świecie odwołane zostają do 6 kwietnia wszystkie imprezy masowe z udziałem zagranicznych gości.

Ponadto w oficjalnych komunikatach czytamy, że Białoruś monitoruje miejsca gromadzenia się obywateli pod kątem prawidłowo działających szybów wentylacyjnych, obecności środków antyseptycznych i zgodności z innymi normami sanitarnymi.

Ministerstwo Zdrowia zwraca się do wszystkich obywateli powracających do kraju o poinformowanie specjalistów pracujących w strefach kontroli granicznej, że odwiedzili obszary zagrożone epidemią.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

2 odpowiedzi Rośnie liczba zarażonych koronawirusem na Białorusi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *