Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nauka on-line w szkołach ZPB

W warunkach ogłoszonej przez kwarantanny, spowodowanej pandemią wirusa COVID-19, lekcje w prowadzonych przez placówkach edukacyjnych odbywają się on-line za pomocą nowoczesnych technologii internetowych, czyli za pomocą popularnych komunikatorów, typu Skype, Viber, WattsApp oraz mediów społecznościowych.

Zdjęcie illustracyjne

Tuż po ogłoszeniu kwarantanny w Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie („Batorówce”), nauczycielka placówki zakomunikowała swoim uczniom na facebooku, że kwarantanna „nie jest czasem ferii” i nauka języka polskiego powinna być kontynuowana.

Od momentu zamieszczenia powyższego komunikatu Swietłana Timoszko prowadzi ze swoimi uczniami zajęcia z języka polskiego on–line, zachęcając do czytania lektur, samodzielnego przerabiania ćwiczeń ortograficznych, które dostępne są na stronach internetowych, rekomendowanych przez ośrodki metodyczne, rekomendowane przez , m.in. przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ().

Nauczycielka, jako warte uwagi i dostępne do korzystania podała uczniom m.in. takie strony internetowe, jak: www.ortografka.pl, www.dyktanda.net, www.wolnelektury.pl, www.pisupisu.pl.

Po zakończeniu kwarantanny, jak zapewniła uczniów Swietłana Timoszko, wykonane przez nich ćwiczenia i przeczytane lektury zostaną szczegółowo omówione na wznowionych zajęciach w salach lekcyjnych „Batorówki”.

Podobnie, jak Swietłana Timoszko, postępują wobec swoich wychowanków w czasie kwarantanny inni nauczyciele „Batorówki”, a także pedagodzy z wielu ośrodków edukacyjnych, prowadzonych przez ZPB.

, na przykład, zorganizowała dla swoich uczniów lekcje języka polskiego w formie konferencji on-line, prowadzonych za pomocą Skype’a.

Lekcję on-line za pomocą Skype’a prowadzi nauczycielka Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Lidzie , fot.: facebook.com

Od 23 marca zajęcia on-line prowadzi także Polska .

Kwarantanna, ogłoszona 16 marca przez kierownictwo Związku Polaków na Białorusi, potrwa do 14 kwietnia, ale może zostać przedłużona, jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie.

 Znadniemna.pl

2 odpowiedzi Nauka on-line w szkołach ZPB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *