Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Konkurs Inscenizacji Polskich Wierszy dla Najmłodszych – nagraj wideo i wyślij do jurorów!

ogłasza kolejną doroczną edycję Konkursu Inscenizacji Polskich Wierszy dla Najmłodszych! W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną na Białorusi w tym roku odbędzie się w trybie on-line.

Organizatorzy proponują młodym artystom w wieku od 5-ciu do 10-ciu lat (wychowankowie przedszkoli i uczniowie 1-4 klasy szkoły podstawowej, którzy uczą się języka polskiego – red.) nagrać film ze swoją inscenizacją na telefon bądź inne urządzenie do nagrywania wideo i wysłać nagranie do organizatorów konkursu na adres e-mailowy: zpb.kultura@gmail.com.

Otrzymane filmiki z inscenizacjami zostaną ocenione przez Jury w składzie:

– Prezes (przewodnicząca Jury);

– wiceprezes ZPB;

– dyrektor PSS im. Króla Stefa Batorego przy ZPB w Grodnie;

– metodyk-konsultant z ramienia Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy RP;

– nauczycielka języka polskiego z Białegostoku.

Jurorzy ocenią otrzymane nagrania wideo i wyłonią laureatów konkursu, których inscenizacje zostaną opublikowane na portalu Związku Polaków na Białorusi Znadniemna.pl.

Każdy młody aktor bądź zespół aktorski może zgłosić do konkursu inscenizację jednego wiersza polskiego poety. Utwór musi odpowiadać wiekowi uczestnika konkursu.

Termin przyjmowania nagrań konkursowych upływa 25 kwietnia br., a podsumowanie wyników zakończy się do dnia 10 maja br., o czym opinia publiczna zostanie poinformowana przez . Na portalu można będzie obejrzeć także najlepsze inscenizację oraz pracę zwycięską.

Zapraszamy do zabawy artystyczno-literackiej, która może stać się dla wielu pierwszym krokiem na drodze kariery aktorskiej!

Pobierz REGULAMIN KONKURSU

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *