Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ZPB przedłużył kwarantannę

Kierownictwo Związku Polaków na Białorusi postanowiło do odwołania przedłużyć kwarantannę, która została ogłoszona 13 marca br. w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną na Białorusi, spowodowaną pandemią koronawirusa, ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia.

Kwarantanna oznacza zakaz organizowania przez struktury przedsięwzięć masowych, które mogą narazić ludzi na zakażenie wirusem -19. W trybie on-line będą się odbywać zajęcia w Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie, a także w innych ośrodkach edukacyjnych prowadzonych przez ZPB.

Biuro Związku Polaków na Białorusi w okresie kwarantanny pozostanie nieczynne. Działacze ZPB będą jedynie wychodzić na dyżury, aby interesanci przychodzący w pilnej sprawie mogli zgłosić dyżurnemu swój problem bądź potrzebę.

Według stanu na rano 14 kwietnia na Białorusi zarejestrowano 3281 przypadków zakażeń COVID-19. 2444 zakażonych przebywa na stacjonarnym leczeniu w białoruskich szpitalach, 57 pacjentów jest podłączonych do respiratorów (urządzeń zapewniających sztuczne oddychanie- red.). Liczba zarejestrowanych na Białorusi przypadków śmiertelnych, spowodowanych COVID-19, wynosi 33. Przyrost liczby zgonów w stosunku do poprzedniej doby wyniósł cztery.

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *