Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ZPB przekazał pomoc grodzieńskiemu szpitalowi

Dwa tysiące sto czterdzieści maseczek ochronnych przekazał dzisiaj, 16 kwietnia, Szpitalowi Pogotowia Ratunkowego w Grodnie Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi. Dar od przekazała medykom grodzieńskim osobiście prezes organizacji .

Andżelika Borys z kontenerem, zawierającym maseczki ochronne dla Szpitala Pogotowia Ratunkowego w Grodnie

nie może pozostać obojętny wobec sytuacji, która zaistniała z powodu epidemii koronawirusa w kraju naszego zamieszkania. W różnych oddziałach ZPB powstają oddolne inicjatywy, mające na celu wsparcie medyków, ratujących zdrowie i życie naszych współobywateli. W Lidzie, na przykład, działaczki ZPB szyją maseczki ochronne, które przekazują miejscowym instytucjom zdrowia. Dzisiaj rozpoczął akcję pomocy grodzieńskim szpitalom – powiedziała portalowi Znadniemna.pl prezes ZPB Andżelika Borys.

Pakowanie maseczek w siedzibie ZPB

W pierwszej kolejności ZPB postanowił wesprzeć grodzieński Szpital Pogotowia Ratunkowego, gdyż to jego personel znajduje się na pierwszej linii walki z epidemią w grodzie nad Niemnem. – Stwierdziliśmy, że środki zapobiegawcze szerzeniu epidemii w postaci maseczek ochronnych, najbardziej potrzebuje ta instytucja zdrowia, gdyż to jej pracownicy, jako pierwsi kontaktują z chorymi i są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo zakażenia wirusem – uważa prezes ZPB. Andżelika Borys dodała, że przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Grodnie udało się przekazać szpitalowi 2 140 maseczek ochronnych.

Dwa duże kontenery z maseczkami odebrał z rąk prezes ZPB wiceszef Szpitala Pogotowia Ratunkowego w Grodnie ds. medycznych Sergiej Wojtuszko. Lekarz prosił przekazać słowa wdzięczności członkom ZPB, mieszkającym na Białorusi Polakom, a także konsulowi generalnemu RP w Grodnie Jarosławowi Książkowi za wsparcie i solidarność z lekarzami i ich pacjentami w trudnych czasach walki z pandemią -19.

Lekarz Sergiej Wojtuszko dziękuje Andżelice Borys, a w jej osobie także wszystkim Polakom z Białorusi, za wsparcie

– Wspieranie instytucji medycznych przez ZPB będzie kontynuowane – zapowiada Andżelika Borys. Według niej już w przyszłym tygodniu planowane jest przekazanie pomocy kolejnemu grodzieńskiemu szpitalowi.

W dniu 16 kwietnia znowu zwiększyła się liczba ofiar koronawirusa na Białorusi. Według oficjalnych danych w ciągu ostatniej doby liczba zakażeń wzrosła o 476 przypadków i sięgnęła 4 204. Odnotowano cztery kolejne zgony, a liczba zmarłych wynosi obecnie – 40.

Znadniemna.pl

1 odpowiedź ZPB przekazał pomoc grodzieńskiemu szpitalowi

  1. Piotr Błaszkowski Odpowiedz

    19 kwietnia, 2020 w 12:44

    Boże mniej naszych Rodaków w swej opiece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *