Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Konwój z pomocą humanitarną z Polski jedzie na Białoruś

na prośbę strony białoruskiej wysłała do swojego wschodniego sąsiada konwój z pomocą humanitarną, która ma wesprzeć białoruską służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Ciężarówki przekroczą polsko-białoruską granicę 24 kwietnia rano i rozładują część darów w Grodnie, po czym pojadą do Mińska.

Pomoc dostarczana z Polski białoruskim medykom to środki ochrony osobistej oraz leki, m.in.: 77 590 litrów płynów do dezynfekcji, 100 000 maseczek chirurgicznych, 1000 opakowań leku Arechin.

Konwój z pomocą wyruszył dzisiaj z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie i jest kierowany do Krajowego Centrum Organizacji Reagowania Medycznego w Mińsku.

Akcję humanitarną Polski skomentował na facebooku minister-członek Rady Ministrów RP, wykonujący zadania szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP, :

„W dobie pandemii, która okazuje się dla wszystkich wielkim egzaminem, potrzebna jest nam sąsiedzka solidarność. W ramach interwencyjnej pomocy Polska wysyła na transport płynu do dezynfekcji, maseczek i leków – ich znaczna część trafi do Polonii w Obwodzie Grodzieńskim” – napisał polityk, będący przyjacielem Związku Polaków na Białorusi, a także mężem zaufania .

Znadniemna.pl

2 odpowiedzi Konwój z pomocą humanitarną z Polski jedzie na Białoruś

  1. Ewa Szakalicka Odpowiedz

    23 kwietnia, 2020 w 21:58

    W Obwodzie Grodzieńskim nie ma Polonii.

  2. Yulia Odpowiedz

    26 kwietnia, 2020 w 11:38

    Dziekuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *