Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolejny szpital grodzieński został wsparty przez ZPB w walce z koronawirusem

Prezes Związku Polaków na Białorusi dzisiaj, w dniu 30 kwietnia, w imieniu członków oraz Konsulatu Generalnego RP w Grodnie przekazała pomoc Grodzieńskiemu Miejskiemu Szpitalowi Klinicznemu nr 2.

Medycy szpitala otrzymali od największej organizacji polskiej na Białorusi 1950 maseczek ochronnych oraz 1000 par winylowych rękawiczek jednorazowych.

W imieniu zespołu szpitala dobroczyńcom podziękował szef oddziału intensywnej terapii szpitala Juryj Charuk. Lekarz powiedział, że w obecnej trudnej sytuacji epidemiologicznej, jaka panuje na Białorusi, medycy są wdzięczni ludziom dobrej woli nawet za wsparcie moralne, nie mówiąc już o pomocy rzeczowej.

Grodzieński Miejski Szpital Kliniczny nr 2 jest jednym z najważniejszych w Grodnie bastionów walki z koronawirusem. Właśnie w tej klinice działa obecnie największy w mieście oddział pulmonologii, przyjmujący pacjentów z porażeniem układu oddechowego, który najczęściej atakuje wirus -19.

– Dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Grodnie, działaczom ZPB, a także zaprzyjaźnionym z Polakami na Białorusi przedsiębiorcom, udało nam się obdarować już dwa szpitale grodzieńskie. Epidemia w kraju wciąż się, niestety, szerzy, więc nie zawieszamy akcji pomocowej i będziemy szykowali pomoc dla kolejnych ośrodków leczniczych Grodna – powiedziała nam Andżelika Borys.

Przypomnijmy, że 16 kwietnia w ramach akcji pomocowej ZPB obdarowany został Szpital Pogotowia Ratunkowego w Grodnie. Tej placówce służby zdrowia ZPB przekazał 2140 maseczek ochronnych.

Obok Konsulatu Generalnego RP w Grodnie partnerem ZPB w akcji niesienia pomocy białoruskim medykom w walce z epidemią koronawirusa jest Korporacja Akademicka Sarmatia z siedzibą w Warszawie.

Znadniemna.pl

3 odpowiedzi Kolejny szpital grodzieński został wsparty przez ZPB w walce z koronawirusem

 1. Paweł Roś Odpowiedz

  2 maja, 2020 w 23:09

  duście się na zdrowie.
  Dwutlenkiem węgla, który wydychacie ze swoich maseczek.
  Maseczki – to największy idiotyzm polskiego zasr…go premiera i ministra zdrowia, skierowana na zagładę Polaków.

  • Pavel Odpowiedz

   2 maja, 2020 w 23:21

   Ty durniu!!!

 2. Piotr Z. Odpowiedz

  3 maja, 2020 w 15:05

  Pomagajcie i Białorusinom, jak można i macie jeszcze czym się dzielić, szczególnie tym biedniejszym,którzy zostali sami sobie w domach, mieszkaniach, nikt im nie pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *