Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Papież Franciszek odprawi mszę w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

W poniedziałek 18 maja, na który przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, odprawi mszę świętą przy grobie papieża Polaka – poinformowała PAP w Polsce.

Jak podała Nuncjatura Apostolska, uroczystość ta odbędzie się o godz. 7.00 w Bazylice Watykańskiej przy ołtarzu, w którym przechowywane są relikwie św. Jana Pawła II.

Ze względu na ograniczenia sanitarne związane z koronawirusem msza święta będzie celebrowana bez udziału wiernych, natomiast transmisję z wydarzenia można będzie obejrzeć na kanale YouTube VaticanNews oraz za pośrednictwem mediów w Polsce i na świecie.

Tego samego dnia o godz. 20.00 m.in. w TVP1 wyemitowane zostanie przesłanie papieża Franciszka skierowane do Polaków z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II.

W mediach społecznościowych rozpoczęła się również inicjatywa #ThankYouJohnPaul2. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w komunikacie przesłanym PAP wyjaśnił, że akcja polega na publikacji wpisu, zdjęcia lub krótkiego filmiku w mediach społecznościowych z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II. Zdaniem abp. Gądeckiego, w ten sposób możemy wyrazić wdzięczność, za to, co „wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego, za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza”.

„Możemy również publikować wspomnienia z nim związane. W ten sposób opowiemy o św. Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych” – zaznaczył przewodniczący KEP.

Obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II odbędą się w kościołach i kaplicach w Polsce w niedzielę 17 lub 18 maja. Zaplanowane są m.in. diecezjalne i parafialne Msze św. dziękczynne za jego życie i pontyfikat.

Znadniemna.pl za PAP

 

1 odpowiedź Papież Franciszek odprawi mszę w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *