Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

O aktywności kulturalno-artystycznej ZPB w warunkach pandemii

Trzydziestu uczestników ze wszystkich regionów Białorusi zgromadziła w dniu 10 czerwca na platformie internetowej ZOOM konferencja kierowników zespołów artystycznych, działających przy Związku Polaków na Białorusi.

W spotkaniu internetowym kierowników zespołów artystycznych przy wzięło udział trzydziestu uczestników

Prowadząca spotkanie wiceprezes ZPB ds. Kultury pochwaliła przedstawicieli polskiego środowiska artystycznego na Białorusi za to, że potrafili oni zorganizować swoją działalność wbrew ograniczeniom, które nakładają wymogi sanitarno-epidemiczne.

– Cieszy, że bierzecie aktywny udział w organizowanych przez ZPB zdalnie imprezach i konkursach, takich jak Konkurs Inscenizacji Polskiego Wiersza dla Najmłodszych, czy konkurs piosenkarski „Kolorowe Nutki”, którego wyniki zostały już opublikowane na portalu ZPB – mówiła Renata Dziemiańczuk, zachęcając do aktywnego udziału artystów w kolejnych wydarzeniach kulturalnych ZPB, z których najbliższym będzie doroczny Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy”.

Prowadząca spotkania – wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk

Tuż po upłynięciu wyznaczonego na 19 czerwca terminu zgłoszeń uczestników do programu konkursowego Festiwalu „Malwy”, w Mińsku odbędzie się uroczystość nagradzania uczestników i laureatów wydarzeń kulturalnych, które już się odbyły w ZPB. Zaplanowana na sobotę, 20 czerwca, uroczystość rozpocznie się, jak zapowiedziała prezes ZPB , o godzinie 13:00 przy pomniku Adama Mickiewicza w Mińsku. Podczas spotkania pod otwartym niebem z zachowaniem środków bezpieczeństwa epidemicznego, biorący aktywny udział w związkowych konkursach i przedsięwzięciach uczniowie ośrodków nauczania języka polskiego spoza obwodu grodzieńskiego otrzymają z rąk prezes ZPB Dyplomy oraz nagrody i upominki.

Prezes ZPB Andżelika Borys

– Powinniśmy się nauczyć promować naszą działalność, której wiele organizacji może nam tylko pozazdrościć – mówiła do kierowników zespołów artystycznych ZPB Andżelika Borys, prosząc o ich przygotowanie krótkich wideo prezentacji zespołów, aby można je było opublikować na portalu Znadniemna.pl i w ten sposób zapoznać z istniejącym przy naszej organizacji polskim środowiskiem artystycznym miłośników kultury nie tylko na Białorusi, lecz także w Polsce i na świecie.

Inicjatywa Andżeliki Borys wywołała życzliwą reakcję uczestników spotkania on-line. Deklarowali oni, że do końca czerwca postarają się nagrać i wysłać do centrali ZPB wideo prezentacje swoich zespołów.

, kierownik dziecięcego zespołu tanecznego w Mohylewie

Dymitr Burec, prezes Oddziału ZPB w Juszkiewiczach i organizator Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej „Te Deum”

, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ZPB

Katarzyna Michał, kierownik dziecięcego chóru „Marzenie” przy ZPB w Mińsku

Kierowniczki zespołów () i Jadwiga Szustał ()

– Jeżeli na jesieni sytuacja epidemiczna się poprawi, to powrócimy do normalnego trybu przeprowadzania imprez i konkursów – podkreśliła Renata Dziemiańczuk, zapowiadając, że w jesiennych planach ZPB jest przeprowadzenie „Dnia Seniora”, Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej, I etapu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Niezłomnej oraz szeregu innych przedsięwzięć, które każdego roku organizuje ZPB.

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *