Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Przyłbice ochronne trafiły do „Batorówki”

Kolejny transport środków ochrony osobistej trafił na Białoruś. za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Grodnie przekazała na Białoruś 11 tysięcy przyłbic ochronnych. Część z nich trafi do szkół państwowych i społecznych, w których jest wykładany .

Przyłbice ochronne z transportu Polskiej Fundacji Narodowej dla Białorusi. Screenshot z wydania „Obiektywu” w TVP Białystok

Koszt takiej specjalnej przyłbicy z pleksi to kilkanaście złotych – niewiele. Jednak dla naszych rodaków i sąsiadów zza wschodniej granicy, taka pomoc ma dużą wartość. Zwłaszcza, że chorych na koronawirusa jest na Białorusi coraz więcej.

26 czerwca, podczas uroczystości nagradzania najlepszych uczniów Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy w Grodnie („Batorówki”), prezes Związku Polaków na Białorusi otrzymała od konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka pudło z przyłbicami od Polskiej Fundacji Narodowej dla pracowników tej placówki edukacyjnej.

Konsul generalny RP w Grodnie przekazuje prezes ZPB Andżelice Borys pudło z przyłbicami

Przyłbice trafią także do Iwia, Nowogródka, Wołkowyska i Brzostowicy Wielkiej – miejscowości z okolic Grodna, których władze współpracują z Polską Fundacja Narodową. Szczególnie potrzebują ich lekarze, którzy przez częste kontakty z pacjentami są narażeni na zakażenie. Część przyłbic trafi również do nauczycieli, którzy uczą w polskich szkołach na Białorusi.

To nie pierwszy taki transport. Fundacja już kilkakrotnie wysyłała samochody z pomocą medyczną na wschód i planuje kolejne.

Polska Fundacja Narodowa skupia 17 spółek skarbu państwa, które przeznaczają pieniądze na promocje nauki, historii i sztuki polskiej za granicą. W dobie pandemii koronawirusa, fundacja wspiera również potrzebujących pomocy za granicą. Kupuje środki ochrony osobistej i artykuły medyczne, bo wzajemna pomoc w tym trudnym czasie nie powinna mieć granic.

Znadniemna.pl na podstawie bialystok.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *