HomeSpołeczeństwoProłukaszenkowscy weterani pikietowali polski konsulat w Grodnie (Zdjęcia)

Prołukaszenkowscy weterani pikietowali polski konsulat w Grodnie (Zdjęcia)

Kilkunastoosobowa grupa członków prorządowej Rady Weteranów Grodna pikietowała 2 września Konsulat Generalny RP w Grodnie. Miłujący białoruskiego dyktatora seniorzy żądali, aby Polska nie odcinała Grodna od reszty Białorusi.

Z uczestnikami akcji porozmawiał nasz wysłannik, sekretarz Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi Andrzej Pisalnik.

Mówił m.in., że w polskim społeczeństwie, jak w każdym innym są ludzie niemądrzy, którzy nadużywając zagwarantowanej przez prawo wolności wypowiedzi i dobrodziejstwa Internetu rozpowszechniają głupie, prowokacyjne poglądy.

– Właśnie tacy ludzie napisali w Internecie głupoty, które wasz lider Aleksander Łukaszenko wykorzystał, aby sprowokować konflikt z Polską – mówił Pisalnik.

– Ale rząd Polski z tym się zgodził! – przekrzykiwali go zdezorientowani seniorzy, ślepo wierzący łukaszenkowskiej propagandzie.

– To nieprawda. Zarówno Rząd Polski, jak też inne poważne instytucje Rzeczypospolitej Polskiej odcięły się od prowokacyjnych haseł, rozpowszechnianych w Internecie i oświadczyły, że Polska twardo opowiada się za nietykalnością białoruskich granic i potępia próby naruszenia suwerenności Republiki Białorusi – przekonywał Pisalnik seniorów, wykrzykujących przedtem hasła typu: „Wróg nie przejdzie!” i „No pasaran”.

Żeby uspokoić zamiłowanych w Łukaszence starszych ludzi, nasz wysłannik posłużył się cytatem z osoby, której wierzą bezgranicznie:

– Przecież pamiętacie, jak Łukaszenko mówił, że Internet to ogromne śmiecisko, w którym można znaleźć treści wartościowe, ale też takie, które inaczej, niż „łajnem” nie da się nazwać. Teraz wyszło na to, że Łukaszenko odnalazł na polskich forach internetowych „łajno” w postaci prowokacyjnych wypowiedzi, które zostały potępione przez większość Polaków, nastraszył was tym „łajnem”, a wy z tym „łajnem” walczycie, jak Don Kichot z wiatrakami – przekonywał Pisalnik

Po krótkiej dyskusji z przedstawicielem ZPB weterani ogłosili przez megafon: „Nasz wiec zwołaliśmy w imię pokoju i przyjaźni!”.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Czy ich z wariatkowa wypuscili, czy elektorat 66+6 jest naprawde glupi!

  • Proszę na to nie zwracać uwagę .To jest opłacone żondem. Jutro ich dzieci będą staratsie o wizę

  • Dzekuje Polskiemu narodu i rzadu za solidarnosc.

Skomentuj

Skip to content