Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pilne: W Mińsku porwano liderkę opozycji Marię Kolesnikową!

Białoruski portal TUT.BY informuje o porwaniu w centrum Mińska przez nieznanych sprawców członkini prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Marii Kolesnikowej, jednej z twarzy białoruskich protestów przeciwko fałszerstwom wyborczym dyktatora Aleksandra Łukaszenki.

, fot.: TUT.BY

Według relacji naocznego świadka zdarzenia Kolesnikową schwytali prosto na ulicy nieznani mężczyźni, i zaciągnęli do busa z napisem „Связь”. W chwili porwania Kolesnikowej wypadł telefon, który porywacze podnieśli i zabrali ze sobą do busa.

W chwili obecnej telefon Kolesnikowej jest włączony, ale nikt nie odbiera połączeń. Najbliżsi współpracownicy działaczki opozycyjnej nie mogą z nią się skontaktować.

Porwanie Marii Kolesnikowej skłania do smutnych skojarzeń. Należy oczekiwać, że w najlepszym przypadku zostanie ona dostarczona na komendę milicji. Może zostać także, podobnie jak wybrana prezydent Białorusi oraz członkini Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji Olga Kawalkowa, zostać wydalona z Białorusi.

Nawet nie chce się wierzyć, że zwariowany białoruski dyktator sięgnął po metody eliminowania przeciwników politycznych z lat 1999-2000, kiedy na Białorusi działały tzw. „szwadrony śmierci”, porywające i mordujące opozycyjnych polityków Juryja Zacharankę, Wiktora Hanczara, Anatola Krasouskiego oraz dziennikarza Dzmitryja Zawadzkiego.

Znadniemna.pl na podstawie TUT.BY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *