Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Paszport abp. Kondrusiewicza uznano za nieważny. Czy hierarchę pozbawiono obywatelstwa?

, , którego 31 sierpnia nie wpuszczono na , otrzymał oficjalną odpowiedź z Państwowego Komitetu Granicznego Republiki Białorusi. Oznajmiono mu, że jego białoruski paszport stracił ważność.

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, fot.: Catholic.by

„Informujemy, że nie zostaliście przepuszczeni przez granicę państwową w związku z podjętą przez organy spraw wewnętrznych decyzją o uznaniu paszportu obywatela Republiki Białorusi (tu został podany numer białoruskiego paszportu arcybiskupa – red.), który do Was należy, za nieważny.” – cytuje oficjalny dokument, wystawiony przez Straż Graniczną Białorusi, portal Kościoła Katolickiego na Białorusi Catholic.by.

Catholic.by informuje także, że zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi skarży odpowiedź pograniczników do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi, w celu wyjaśnienia sytuacji i szybkiego powrotu na Ojczyznę.

Zgodnie z ustawodawstwem Republiki Białorusi paszport obywatela tego państwa może stracić ważność tylko w przypadkach, opisanych w ustawodawstwie, na przykład – w przypadku zmiany nazwiska, bądź wyglądu itp.

Osoba legitymująca się nieważnym paszportem podlega karze administracyjnej, ale nie oznacza to, że traci obywatelstwo i nie powinna być wpuszczana do kraju zameldowania. W przypadku arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza, zdarzyło się to drugie.

Czy oznacza to, że arcybiskup został pozbawiony białoruskiego obywatelstwa?

 Znadniemna.pl

1 odpowiedź Paszport abp. Kondrusiewicza uznano za nieważny. Czy hierarchę pozbawiono obywatelstwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *