Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Stolica Apostolska interweniowała ws. abp. Kondrusiewicza

interweniowała w sprawie abp. Tadeusza Kondrusiewicza, któremu władze Białorusi uniemożliwiły powrót na i unieważniły paszport. Potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin.

Dodał, że służył temu również wyjazd do Mińska sekretarza ds. relacji z państwami abp. Paula Gallaghera. Kardynał nie zna jeszcze wyników tej wizyty, która zakończyła się dzisiaj. – W każdym razie naciskamy na to, by biskup mógł wrócić do swej diecezji i kontynuować przewodzenie swej owczarni – wskazał kard. Parolin. Dodał jednocześnie, że Kościół zawsze ma być „czynnikiem dialogu, pojednania i pokoju”.

Podczas spotkań z abp. Gallagherem przedstawiciele władz ponowili zaproszenie dla papieża Franciszka do przyjazdu na Białoruś, uprzednio wystosowane już w 2016 roku. – Białoruś zawsze okazywała wielkie zainteresowanie wizytą papieża – podkreślił sekretarz stanu. Jednak nie skonkretyzowano tych planów, a obecnie pandemia „zablokowała wszystko”, nie wiadomo na jak długo. – Myślę, że jest to jedna z wizyt, których odbycie papież będzie rozważał – zaznaczył kard. Parolin.

Znadniemna.pl za ekai.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *