Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pierwszaki z „Batorówki” złożyły ślubowanie (FOTOREPORTAŻ)

Uroczyste przyrzeczenie staranności w nauce, a także dbania o dobre imię swojej klasy i szkoły, złożyły 27 września przed sztandarem Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy w Grodnie najmłodsi uczniowie tej placówki, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli jej progi.

Najbardziej oczekiwany przez najmłodszych ceremoniał ślubowania i pasowania na ucznia „Batorówki” poprowadziła, odczytując tekst aktu ślubowania, a potem kładąc na ramieniu każdego z pierwszaków ogromny ołówek, dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie .

Sam ceremoniał został poprzedzony programem artystycznym, na który złożył się występ pedagogów szkoły, którzy w dowcipnej formie zapoznali swoich wychowanków z Abecadłem. Na dowód tego, że „Batorówka” jest miejscem, w którym wykłada się nie tylko , lecz są dostrzegane i rozwijane dziecięce talenty, przed pierwszakami wystąpili uczniowie „Batorówki”, śpiewający w szkolnym zespole wokalnym „Akwarele”. Młodzi artyści wykonali dla publiczności i swoich małych kolegów piosenkę pt. „Dostał Jacek elementarz”.

Uroczystość ślubowania pierwszaków i pasowania ich na uczniów „Batorówki” odbyła się w obecności rodziców, dziadków, rodzeństwa, kadry pedagogicznej, a także zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli ściśle współpracującego ze szkołą Konsulatu Generalnego RP w Grodnie, który na uroczystości reprezentowała konsul RP . Pani konsul nie przybyła na szkolną uroczystość z pustymi rękami. Wręczyła pierwszakom wyprawki w postaci tornistrów, wypełnionych potrzebnymi podczas nauki przyborami szkolnymi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 Znadniemna.pl

 

 

 

 

1 odpowiedź Pierwszaki z „Batorówki” złożyły ślubowanie (FOTOREPORTAŻ)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *