Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sąd w Grodnie przestraszył się gniewu Bożego?

W Grodnie odroczono rozprawę sądową nad znanym miejscowym chirurgiem. Jest wspierany przez wszystkich wyznań chrześcijańskich, działających w .

Aleksander Cylindź. Fot.: svaboda.org(RFE/RL)

Fot.: svaboda.org(RFE/RL)

Dzisiaj, 30 września, w Grodnie miał się rozpocząć proces sądowy znanego w Grodnie chirurga naczyniowego Aleksandra Cylindzia, który wychodził na przeciwko milicyjnej przemocy i fałszowaniu wyborów prezydenckich.

Aleksander Cylindź podczas akcji protestacyjnej

Fot.: svaboda.org(RFE/RL)

Rozprawę odroczono jednak na czas nieokreślony, prawdopodobnie z powodu dużej grupy grodnian, którzy przybyli do sądu, aby wesprzeć lekarza. Wśród około czterdziestu osób, przybyłych na rozprawę sądową nad Aleksandrem Cylindziem znalazła się spora grupa księży, katolickich, prawosławnych oraz luterańskich.

Fot.: svaboda.org(RFE/RL)

Postanowili wesprzeć lekarza, jako chrześcijanina, który cierpi za modlitwę. Rzecz w tym, że Aleksander Cylindź wychodził na akcje protestacyjne, trzymając w rękach krzyż i święty obraz. „Modlę się za Białoruś. Teraz będę musiał wytłumaczyć sądowi, że się modliłem” – powiedział dziennikarzom obok gmachu sądu w Grodnie Aleksander Cylindź.

Fot.: svaboda.org(RFE/RL)

Znany w Grodnie chirurg naczyniowy jest wiernym Kościoła Katolickiego, ale cieszy się szacunkiem wszystkich grodnian niezależnie od wyznania. Stąd – poparcie ze strony księży wszystkich działających w Grodnie wyznań chrześcijańskich.

 Znadniemna.pl na podstawie Radio Svaboda 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *