Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Igorowi Bancerowi chyba grozi inne oskarżenie niż sugerowaliśmy. W jego domu – rewizja!

Przewodnicząca Rady Naczelnej , prywatnie będąca małżonką grodzieńskiego muzyka rockowego Igora Bancera, byłego redaktora mediów Związku Polaków na Białorusi, opublikowała na facebooku najnowszą i, jak sądzimy, najbardziej w tej chwili wiarygodną informację o tym, jakie oskarżenie może usłyszeć jej mąż i nasz były kolega.

w redakcji „Głosu znad Niemna na uchodźstwie”

„Dziś o 6 rano wkroczyła do naszego mieszkania, aby zabrać Igora na rozmowę ze śledczym. Przed chwilą się dowiedziałam, że jest podejrzany z art.339 cz.1 Kodeksu karnego RB – chuligaństwo. Najbliższe 3 doby spędzi w areszcie. Co dalej, niewiadomo …” – czytamy we wpisie na facebooku Anżeliki Orechwo.

Sankcja art. 339 cz. 1, czyli tego, na podstawie którego Igor może być sądzony według jego żony, przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej na podstawie informacji, opublikowanych przez Centrum Praw Człowieka „Wiasna”, podaliśmy, że przeciwko Igorowi Bancerowi wszczęto sprawę karną z 342 artykułu Kodeksu Karnego Białorusi – organizacja albo udział w działaniach grupowych, które rażąco naruszają porządek publiczny.

INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI : REWIZJA W MIESZKANIU IGORA BANCERA!

Jak poinformowała Anżelika Orechwo – w mieszkaniu jej i Igora Bancera trwa rewizja! Milicjanci nie powiedzieli małżonce zatrzymanego, czego konkretnie szukają i sugerują, że „coś na pewno się znajdzie”. Oby nie znaleźli czegoś, co sami do mieszkania przynieśli …

 Znadniemna.pl na podstawie facebook.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *