Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nie żyje Czesław Borys – tata Andżeliki Borys

Z głębokim smutkiem informujemy, że dzisiaj rano, w wieku 68 lat, odszedł do wieczności niezwykły człowiek Czesław Borys – polski patriota, ojciec naszej koleżanki, przewodniczącej Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys.

Czeslaw_Borys_czarno-bialepopr

Czesław Borys

Pana Czesława wielu z nas poznało w najtrudniejszym dla okresie – w 2005 roku. Po zdelegalizowaniu przez władze Białorusi demokratycznie wybranego Zarządu Głównego na czele z prezes Andżeliką Borys, tata naszej przywódczyni robił wszystko, co mógł, aby wesprzeć działalność zepchniętego przez reżim Aleksandra Łukaszenki do podziemia . To Panu Czesławowi i jego żonie, obecnie wdowie – pani Henryce, zawdzięczmy to, że przez długi okres czasu w mieszkaniu Andżeliki Borys przy ulicy Szosa Jeziorska, do którego przeniosła się de facto w 2005 roku siedziba , zawsze mieliśmy, co przekąsić, nawet, jeśli zbierało się nas, a było tak często, kilkadziesiąt ludzi. Mieszkający w podgrodzieńskich Grzebieniach rodzice Andżeliki Borys wzięli wówczas na siebie zaopatrywanie w podstawowe produkty żywności nie tylko swoją córkę, lecz nas wszystkich, którzy przesiadywali u pani prezes nieraz całymi dniami, a nawet tygodniami.

Czeslaw_Borys_Andzelika

2005 rok. Czesław Borys z córką Andżeliką, fot.: Gazeta Wyborcza

Czesław Borys, prawdziwy patriota polski, wraz z żoną Henryką potrafili wychować na gorliwych katolików i patriotów swoje dzieci. Całe rodzeństwo Andżeliki Borys, bracia Antoni, Wiktor i siostra Ania włączyli się we wspieranie siostry, aby w niezwykle trudnych warunkach potrafiła ona przeprowadzić największą organizację polską na Białorusi przez najtrudniejszy okres w historii ZPB.

Czeslaw_Borys_Andzelika_Henryka

2006 rok. z mamą Henryką i tatą Czesławem

Dzisiaj, żegnając Pana Czesława, pragniemy złożyć wyrazy głębokiego współczucia naszej koleżance Andżelice, jej mamie Henryce, braciom Wiktorowi i Antoniemu oraz najmłodszej z rodzeństwa Ani, a także wnukom Pana Czesława: Jarosławowi, Marcie i Polinie.

Łączymy się z Wami w żałobie, Kochani. Niech polski patriota, wspaniały Mąż, Ojciec i Dziadek wspaniałych dzieci i wnuków Czesław Borys odpoczywa w pokoju.

Redakcja Znadniemna.pl, Zarząd Główny oraz koledzy i koleżanki z ZPB

7 odpowiedzi Nie żyje Czesław Borys – tata Andżeliki Borys

 1. Michal Po na Facebooku Odpowiedz

  26 czerwca, 2014 w 10:36

  Wyrazy głębokiego współczucia dla pani Andzeliki.

 2. Jerzy Pławsiuk Odpowiedz

  26 czerwca, 2014 w 12:50

  SERDECZNE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA, JAK I KONDOLENCJE OD PRACOWNIKÓW EKOprojekt SOKÓŁKA,JAK I OD ZARZĄDU PROJEKTU WSPÓLNA DROGA – PROJEKT PARTNERSTWA,
  JESTEŚMY Z PANIĄ W TYCH CIĘZKICH CHWILACH, NAJWAŻNIEJSZE IŻ TATA PANI JEST JUŻ BLISKO NASZEGO ZBAWICIELA PANA, RAZ JESZCZE SKŁADAMY SERDECZNE WYRAZY WSPÓLCZUCIA!

 3. Jan Maćkowiak na Facebooku Odpowiedz

  26 czerwca, 2014 w 16:39

  🙁

 4. Andrzej Kaminski na Facebooku Odpowiedz

  26 czerwca, 2014 w 19:04

  Najglepsze nasze wyrazy wspolczucia, Andzeliko.

 5. Wyrazy współczucia

 6. Antoni Padewski na Facebooku Odpowiedz

  27 czerwca, 2014 w 08:14

  Przesylam szczere wyrazy wspolczucia dla Pani w tych dniach bolu.

 7. Edward Maćkowiak na Facebooku Odpowiedz

  28 czerwca, 2014 w 14:44

  Tato żyje w ojcowiznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *