Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Łukaszenko: abp Kondrusiewicz konsultował się w Polsce, jak zniszczyć Białoruś

oznajmił, że konsultował się w Polsce, jak zniszczyć Białoruś. Mówił o tym na spotkaniu z prawosławnym egzarchą , metropolitą mińskim i zasławskim Beniaminem.

– (Abp Kondrusiewicz) jeździł do i otrzymywał konsultacje, jak niszczyć kraj – oznajmił Łukaszenko, którego zacytowała agencja . Dodał, że „na coś podobnego nikomu się nie pozwala”.

– Jak możemy teraz przyjmować duchownych z Polski, skoro polskie państwo, czysto katolickie, zajęło takie stanowisko wobec Białorusi? To nienormalne – powiedział Łukaszenko. Dodał, że „zasygnalizował ten temat papieżowi – i poprzedniemu, i obecnemu”.

Białoruskie władze nie wpuszczają biskupa

31 sierpnia Kondrusiewicz, będący obywatelem Białorusi, nie został wpuszczony do kraju bez podania przyczyny.

Władze kościelne na Białorusi zauważyły wówczas, że zakazanie wjazdu do kraju własnemu obywatelowi jest niezgodne z prawem białoruskim, a działania władz uznano za „naciski na ”.

Łukaszenka oświadczył 1 września, że Kondrusiewicz „nagle wyjechał na konsultacje do Warszawy i otrzymał tam określone zadania”. Oznajmił również, że metropolita „trafił na listę osób z zakazem wjazdu, wspólną dla Rosji i Białorusi”.

Znadniemna.pl za IAR/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *