HomeHistoriaZabytkowe cmentarze w Pińsku – zdjęcia nagrobków i lista pochowanych

Zabytkowe cmentarze w Pińsku – zdjęcia nagrobków i lista pochowanych

„Zawsze z wielkim smutkiem opuszczam kresowe nekropolie. Porzucone przez biskich – wymiecionych wiatrem historii, znikają bezszelestnie z powierzchni i ludzkiej pamięci” – taką refleksją dzieli się w notatkach ze swojego pobytu na  zabytkowych cmentarzach w Pińsku z lipca zeszłego roku jeden ze stałych autorów „Magazynu Polskiego na uchodźstwie” Maurycy Frąckowiak.

Autor będąc pasjonatem historii Kresów napisał o ze swojej lipcowej podróży na Białoruś artykuł o pińskim cmentarzu katolickim pt. „Zabytkowe cmentarze w Pińsku” (artykuł jest dostępny w formacie PDF pod niniejszym linkiem).

Tekst Maurycego Frąckowiaka został opublikowany w listopadowym numerze „Magazynu Polskiego na uchodźstwie” z dopiskiem: „Na portalu ZPB Znadniemna.pl zostanie podana lista wszystkich osób pochowanych na katolickim cmentarzu w Pińsku, nazwiska których Autorowi udało się odczytać”.

Dzisiaj pragniemy spełnić powyższą obietnicę, publikując zdjęcia sfotografowanych przez Autora nagrobków, jak też listę pochowanych na cmentarzu osób, których nagrobki panu Maurycemu udało się odczytać:

Pochowani na cmentarzu katolickim:

  • Helena Podgórska z Mierzyńskich lat 43, zm. 11.10.
  • Bronisław Podgórski lat  71, zm. 27.05.1936 r.
  • Wincenty Palczewski lat 66, zm. 26.02.1920 r.
  • Anna Palczewska lat 32, zm. 22. 02.1919 r.
  • Teodora Bańkowska lat 36, zm. 15.06.1919 r. – zamordowana w sposób haniebny
  • Grobowiec rodziny Paszkiewiczów
  • Konstancja Skirmuntt 1851 – 1933 r.
  • Kazimiera Maracewicz lat 71, zm. 21.12.1941 r.
  • Emilia Kononczuk 1990 – 1957 r.
  • Teodora Bańkowska lat 30, zm. 15.06.1919 r.
  • Michał Kurzelny 04.09 1893 – 02.xx.1913 r.
  • Stanisław Skupiewski 1953 – 1920 r.
  • Wanda z Betthów Koźlakowska 22.10.1891 – 02.08.1913 r.
  • Z Ordów Konstancja Korsakowa lat 94, zm. 12.01.1921 r.
  • Zofia Korsak lat 55, zm. 01.12.1915 r.
  • Ignacy Klekowski lat 52, zm. 29.09.1916 r.
  • Helena Filipowicz lat 75, zm. 04.10.1920 r.
  • Halusia Fiszerówna 05.03.1918 – 25.11.1921 r.
  • Józefa Czekanowska lat 74, zm. 15.12.1913 r.
  • Henryk Bortnowski 14.06.1895 – 24.11.1911 r.
  • Łukaszewicz Katarzyna 1900 – 1959 r.
  • Łukaszewicz Roman 1899 – 1962 r.
  • Emilja Błocka lat 10, zm. 03.08.1913 r.
  • Jan Olechnowicz lat 59, zm. 06.05.1929 r.
  • Kazimierz Milkiewicz lat 59, zm.05.09.1922 r.
  • Halina Zakrzewska lat 18, zm. 30.05.1920r.
  • Helena Zakrzewska lat 27, zm. 15.02.1919r.
  • Walenty Kret 18.05.1911 – 22.09.1939r.
  • Halusia Fiszerówna
  • Józefa Czekanowska
  • Emilija Goroch 31.04.1925 – 08.04.1938 r.
  • Kazimiera Goroch 13.02.1894 – 23.07.1953 r.
  • Kazimierz Goroch 1888 – 1960 r.
  • Agata Bieńko ?.
  • Łukasiewicz Katarzyna 1900 – 1959 r.
  • Łukasiewicz Roman 1888 – 1962 r.
  • Julia Sielużycka ?.
  • Janusz Szoda ?.
  • Tomasz Slenkiewicz 29.12.1902 – 06.09.1926 r.
  • Pawełek Piotrowski 1910 – 1920 r.
  • Stanisław Szlempo 24.04.1910 – 02.02.1928 r.
  • Andrzej Szlempo lat 46 zm. 10.02.1910 r.
  • Łucja Lenkiewicz lat 65, zm. 03.11.1910r.
  • Aleksander Wojtkiewicz lat 70, zm. 19.03.1909r.
  • Maria Zakiewicz lat 62, zm. 04.10.1937r.
  • Klemens Zakiewicz lat 56, zm. 19.11.1919r.
  • Kazimierz Sernicki lat 49, zm.19,12.1918r.
  • Stefanja Sernicka lat 52, zm. 27.07.1927r.
  • Kazimierz Borkowski 1863- 1945r.
  • Józef Brzozowski 19.03.1896 – 21.06.1923r.
  • Adolf Nawrocki lat 80, zm. 06.04.1910r.
  • Wesołowiczówna lat 20, zm. 27.11.1916r.
  • Wincentyna z Siemaszków Wesołowiczowa 1873 -?
  • Ambroży Szczepanowicz lat 82, zm. 15.06.1907r.
  • Maryja Barszczewska lat 87, zm. 11.XX.19xx r.
  • Agnieszka Jończyk z domu Kaczmarek lat 65, zm. 06.08.1908r.
  • Aleksandra z Terleckich Szołomycka lat 52, zm. 13.03.1907r.
  • Jan Górski zm. 29.11.1914r.
  • Józefa Górska zm. 13.09.1915r.
  • (Niewiasta) Siemaszko zm. 19.09.1929r.
  • Adam Breśniewicz lat 73, zm. 02/15.11.1906r.
  • Ignacy Tatarzyński lat 26, zm. 01.06.1907r.
  • Teofila z Łozickich Tatarzyńska lat 69, zm. 23.02.1907r.
  • Radosław Tatarzyński zm. ? 1905r.
  • Ludwik Czerwiakowski vel Czerniakowski lat 52, zm. 21.12.1905r.
  • Jan Górski zm. 29.11.1914r.
  • Józefa Górska zm. 13.09.1915r.
  • Bolesław Leszczyłowski lat 25, zm. 14.02.1909r.
  • Teofila Monte lat 45, zm. 07.01.1909r.
  • Stanisława Chybowska 1880 – 1940.
  • Feliks Chyboski lat 40 am. 17.07.1909r.
  • Leo…. Żona Grzegorza Romanoskiego lat 25, zm. 30.04.1910r.
  • Agata Moroz lat 73, zm. 23.04.1908r.
  • Wiktoria Lewkowicz zm. 1905r.
  • Jan Lewkowicz … 19xx r.
  • Kazimiera Teodorowicz lat 76, zm. 20.03.1908r.
  • Aleksander Kutczyński ?
  • Ryszardek Marczulis żył 11 m-cy, zm. 08.09.1911r.
  • Marja Banasewiczowa lat 48, zm. 13.03.1930r.
  • Stasiek Banasewicz lat 4, zm. 14.04.1913r.
  • Franciszek Ogiński lat 18, zm. 20.03.1927r.
  • Helena Jednaszewska 19.02.1888 – 29.04.1939r.
  • Ewelina Szylanowicz 1878 – 1928r.
  • Albina Burusewicz z domu Kowalewska lat 62, zm. 10.03.1928r.
  • Antonina z Korowanów Zaleska lat 24, zm. 22.02.1907r.
  • Hersylja z Kurczyków Korowanowa lat 22, zm. 25.05.1907r.
  • Karolina Dukalska zm. 11.10.1907r.
  • Stanisław Tarwid lat 23, zm. 5.05.1907r.
  • Johan Tiefenbach 04.11.1835 – 22.01.1907r.
  • Jadwiga Żółtowska lat 69, zm. xx. 12.1906r.
  • Konstancja Abramenko lat 56, zm. 20.05.1906r.
  • Felicyja Koszewnik lat 8, zm. 05.04.1905r.
  • Konstanty Koszewnik lat 68, zm. 28.11.1938r.
  • Paweł Lewicki 15.04.1876 – ?.11.1928r.
  • Zofia Lewicka 05.08. 188x r.
  • Jan Górski ? – 29.11.1914r.
  • Józefa Górska ? – 13.09.1915r.
  • Tomasz Kaliszewski 1884 – 1915 (lub 1916)r.
  • Szczemier – Szczemierska Agata lat 44, zm. 16.05.1921r.
  • Szczemier – Szczemierski Wilhelm lat 59, zm. 16.10.1927r.
  • Adam Dowgielewicz 19.11.1864 – 23.08.1935r.
  • Władysław Dowgielewicz 27.06.1886 – 06.01.1908r.
  • Helena Dowgielewiczówna 27.06.1903 – 27.08.1905r.
  • Mieczysław Pereświt – Sołtan lat 54, zm. 10.09.1931r.
  • Stanisław Orda zm. 08.05.1904r.
  • Dominik Palczewski lat 48, zm. 29.08.1903r.
  • Józef Kutczyński lat 74, zm. 19.08.1902r.
  • Kamila z Terleckich – Żółtowska lat 65, zm. 18.07.1903r.
  • Janina Maracewicz 06.05.1935 – 13.10.194x r.
  • Aleksander Zawadzki 1906 – 24.09.1939r.
  • Michalina Skirmuntt lat 66, zm. 08.02.1939r.
  • Rodzinne groby Grabowskich.
  • Konstancya z Bułhaków – Górnicka lat 63, zm. 1897r.
  • Jadwiga Pieytrynicz lat 63, zm. 04.07.19xx r.
  • Teofil Pietrynicz lat 59, zm. 02.04.1940r.
  • Aleksander xx syn Agatona zm. 18.11.1929r.
  • Piotr Bęklewski lat 54, zm. 11.03.1909r.
  • Franciszek Jezierski 09.06.1858 – 01.07.1934r.
  • Małgorzata z Malinoskich – Jezierska lat 84, zm. 29.08.1899r.
  • Aleksander Odrowąż – Petrykowski 1890 – 1945r.
  • Józef Worobiej lat 83, zm. ? 1954r.
  • Antoni Trybuchowski lat 50, zm. 31.05.1914r.
  • Dominik Palczeski lat 48, zm. 29.08.1903r.
  • Józef Kutczyński lat 74, zm. 19.08.190tr.
  • Albertyna Dżereżun lat 82, zm. 31.04.1902r.
  • Dominika z Marzcewiczów – Ratomska lat 62, zm. 16.09.1927r.
  • Zenon ? zm. 25.08.1904r.
  • Floryjan Abramowicz lat 70, zm. 04.02.1905r.
  • Leonora Chełmowska lat 65, zm. 20.08.1903r.
  • Feliks Butewicz lat 86, zm. 15.05.1905r.
  • Wiktoria Klikowiczowa lat 33, zm. 12.03.1923r.
  • Franciszka Sala z domu Niewiadomskich 05.03.1897 – 22.03.1939r.
  • Józefa Ostrowska zm. 29.03.1924r.
  • Onufry Skwarczewski lat 87, zm. 15.05.1902r.
  • Maria Pudkowiczówna ? 1914 – 12.07.1920r.
  • Aleksander Lipnicki 1894 – 1946r.
  • Antonina Lipnicka 1889 – 1942r.
  • Adam Szpakowski lat 38, zm. 1902r.
  • xx Logwinowicz zm. 1900 , 1905r.
  • Katarzyna Gołpa lat 77, zm. 30.06.1927r.
  • Władysław Gołąb lat 46, zm. 01.06.1937r.
  • Eugeniusz Skirmuntt syn Agatona 31.01.1851 – 08.03.1934r.
  • Aleksander Zawadzki 1906 – 1938
  • Krzysztof Pietrowski lat 19, zm. 22.12.1901r.
  • Maria Kulpeksz zm. 12.12.? r.
  • Helena Daszkiewicz 1907 – 1931r.
  • Jan Jakóbków 1808 – 1930r.
  • Bronisława Jakóbków 1914 – 1930r.
  • Paweł Jakóbków 1874 – 1931r.
  • Maria Jakóbków z domu Nowak 1876 – 1931r.
  • Michalina Pieczewska 1896 – 1974r.
  • Symbolicznie Piotr Jakóbków 1911 – 1940r.
  • Ewa Lenkiewiczowa 1884 – 1948
  • Adam Lenkiewicz 1877 – 1928
  • Basia Ćwikowska 05.11.1922 – 24.03.1938r.
  • Piotr Deklewski ?
  • Marja Kulpeksz 12.12.? r.
  • Maryja Cieszejewska zm. 24.11.1931r.
  • Kazimierz Klarner lat 63, zm. 02.10.1931r.
  • Stefan Tarnowski ? r.
  • Stanisław Piotrowski ? r.
  • Michał Lubicz – Borowski 1870 – 18.11.1932r.
  • Maria Borowska z domu Kruss 1875 – 08.07.1942r.
  • Aleksander Karwowski 1867 – 24.06.1933r.
  • Sabina Góral – Górcka 1910 – 24.09.1955r.
  • Adela Rudnicka lat 30, zm. 28.03.1942r.
  • Józef Seredyk 1920 – 19xx r.
  • Piotr Łukaszewicz 29.04.1886 – 08.07.1957r.
  • Franciszek Ruszkiewicz 07.12.1875 – 08.11.1942r.
  • Józefa Ruszkiewicz 1890 – 1955r.
  • Anzelma Anna Pycz lat 73, zm. 10.12.1975r.
  • Stefan Stachowski 19,12.1907 – 02.07.1944r.
  • Piotr Szydowski lat 25, zm. 1944r.
  • Stanisław Mroczkowski lat 63, zm. 11.05.1938r.
  • Adela Rudnicka ?
  • Stanisław Piotrowski 22.04.1883 – 21.05.1937r.
  • Kazimierz Klarner lat 63, zm. 02.10.1931r.
  • Wiktoria Zachariasiewicz 03.01.1868 – 22.06.1937r.
  • Henryk Stachurski lat 90
  • Maria Stachurska zm. 1951r.
  • Halinka Dmowska ?
  • Maria Otoczko lat 53, zm.30.12.1942r.
  • Terenia Korsak żyła rok i 2 m-ce, zm.29.06.1933r.
  • Antoni Slaski 06.01.1887 – 07.03.1942r.
  • Piotr Iwiński lat 49, zm. 17.06.1944r.
  • Wincenty Jurkiewicz ?
  • Jadwiga Michnewicz lat 62, zm. 1947r.
  • Artur hrabia Krasicki zm. 08.09.1905r.
  • Henrietta z hrabiów Jlińskich hrabina Krasicka zm. 15.09.1905r.
  • Wincenty Jurkiewicz lat 47, zm. 14.02.1910r.
  • Leontyna Roszkiewicz ?
  • Leonard Molteki 1863 – 1946r.
  • Paulina Chrucka lat 71, zm. 24.11.1835 lub 1935r.
  • Konstancja z Oranowskich – Chrucka lat 76 zm. 14.04.1896r.
  • Karol Bogdanowicz xx.09.1979 – 04.05.1952r.
  • Genowefa z hrabiów Pusłowskich Adamowa hrabina Broel Platerowa zm. 27.09.1935r.
  • Domacalski Włodzimierz ?
  • Domacalska Natalia ?
  • Paulina Butewiczowa lat 41, zm. 13.01.1896r.
  • Ewelina Butewiczowa lat 36, zm. 06.04.1904r.
  • Paweł Butewicz lat 70, zm. 21.03.1928r.
  • Emilia Czesnyk z Malczewskich zm. 1929r.
  • Franciszka Staszewska lat 77, zm. 27.xx.1897r.
  • Agata Bierycz lat 65, zm. 30. xx. 1908r.
  • Szymon Michalski lat 71, zm. 16.09.1926r.
  • Jan Kuźmiński lat 43, zm. 15.06.1929r.
  • Kazimierz Dobrowolski zm. 1879r.
  • Józef Zelbo 1867 – 1927r.
  • Józef Micewicz 1875 – 25.07.1937r.
  • Helena Gołowaczowa zm. 25.01.1897r.
  • Antoni Borysewicz lat 72, zm. 21.03.1912r.
  • Krystyna z Ejsymontów Szpilewska lat 60, zm. 17.12.1877r.
  • Aleksandra Laszko lat 85, zm. 16.07.1910r.
  • Franciszek Wencel lat 85, zm. 05.06.1888r.
  • Julian Jaroszewicz lat 25, zm. 28.12.1852r.
  • Karolina Hryckiewicz lat 50, zm. 04.02.1875r.
  • Julian Hryckiewicz lat 22, zm. 13.06.1889r.
  • Julita z Marcinkiewiczów Chrysciniczowa lat 61, zm. 16.04.1854r.
  • Teofila Chrysciniczowa zm.16.04.1854r.
  • xx Wencel ?
  • Maryja z Załęskich Chrzanowska lat 80, zm. 22.08.1878r.
  • Aleksander Chrzanowski lat 66, zm. 04.07.1895r.
  • Narcyza z Terleckich – Horbaczewska 28.05.1841 – 10.09.1888r.
  • Wincenty Terlecki 1829 – 04.09.1883r.
  • Jakóbina z Zadarnowskich – Brodzińska lat 64, zm. 04.05.1888r.
  • Julian Czechowski 11.09.1879 – 17.05.1901r.
  • Franciszka Stańtchik 17.09.1832 – 29.04.1892r.
  • Jadwiga z Ejsmonttów Czechowska 24.02.1832 – 08.04.1852r.
  • Marya z Seyfardów Skirmunttowa zm. 03.05.1854r.
  • Michalina z Wołłowiczów – Twardowska 13.11.1821 – 14.08.18xx r.
  • Kazimierz Twardowski ?
  • Aleksander syn Jana Butrymowicz lat 31, zm. 08.03.1839r.
  • Aleksy Zak – Stankiewicz lat 63, zm. 28.02.1890r.
  • Stanisław Wojtik lat 57, zm. 01.03.1926r.
  • Bogusław Rummel 16.11.1812 – 30.11.1859r.
  • Marya Rumel ?
  • Jolanta Rumel ?
  • Leon Światopełk – Mirski 22.12.1871 – 17.09.1921r. – prałat
  • Witold Tadeusz Maria Danilewicz – Czeczott 21.12.1846 – 24.01.1929r. – prałat
  • Karol Bylewski lat 69, zm. 08.05.1860r.
  • Adam Sławek zm. 16.08.1855r.
  • Walerja z Żelwiettów Płotnicka zm.26.06.1856r.
  • Jan Burytow lat 74, zm. 31.11.1947r.
  • Klara Burytowa lat 68, zm. 24.11.1951r.
  • Franciszek Skirmuntt ?
  • Jan Wiszniak lat 43, zm. 16.02. 1830r.
  • Aleksander Skupiewski 1823 – 1901r.
  • Franciszka ze Strojnowskich Janichowska lat 103, zm. 22.03.1903r.
  • Marko Pryputniewicz lat 63, zm. 10.03.1894r.
  • Katarzyna z Horbaczewskich – Moraszkowa lat 73, zm. 16.03.1897r.
  • Emilija z Kleszczewskich – Markiewicz lat 43, zm. 12.02.1906r.
  • Andrzej Iwaszkiewicz lat 57, zm. 06.09.1887r.
  • Dyoniza Wyleżyńska zm. 14.03.1883r.
  • Jarosław Krasowski 1907 – 1954r.
  • Jan Staszewicz 20.04.1831 – 09.06.1891r.
  • Józef Nowakoski lat 56, zm. 16.03.1907r.
  • Konstancja z Oranowskich – Chrucka lat 76, zm. 14.04.1896r.
  • Paulina Chrucka lat 71, zm. 24.11.1835r.
  • Rodzina Lewkowskich ?
  • Janinka Borysewicz lat 2, zm. 30.04.1906r.
  • Stanisław Gumiński lat 37, zm. 1890r.
  • Józef Trojanowski lat 45, zm 1893r.
  • Magdalena Trojanowska lat 25, zm. 18.07.19xx r.
  • Bolesław Skirmunt syn Adama i Anny z Ordów Skirmonttów 10.09.1818 – 27.02.1857r.
  • Eug… Glinkiewicz 07.101930 – 02.05.1931r.
  • xx Chowaniec 1927- 1938r.
  • Hanusia Agata Kołodzińska 10.01.1941- 03.06.1941r.
  • Miecio Stanisław Widelski 20.11.1930- 17.09.1934r.
  • Florianna Dziadowiczówna 20.07.1929 – 01.06.1936r.
  • Alina Gronkiewiczówna 09.09.1922 – 30.06.1935r.
  • Gizela Szpilewska 03.07.1931 – 17.08.1936r.
  • Ryszard Stefanowicz 23.11.1886 – 28.04.1937r.
  • Terenia Korsak żyła 1 rok i 2 m – ce, zm. 29.06.1933r.
  • Janina Sakuta 23.06.1929 – 05.10.1938r.
  • Waldemar Mazurowski 09.08.1939 – 14.09.1939r.
  • Urszula Buława żyła lat ? zm. 27.04.1940r.
  • Wiesio Kwiatkowski 16.09.1935 – 03.11.1935r.
  • Jagódka Iwińska 27.08.1940 – 08.04.1942r.
  • Maryja Cieszejewska zm. 24.11.1931r.
  • Jadwiga Słomczyńska 10.12.1904 – 08.06.1940r.
  • Aleksandra Raczyńska żyła lat 83, zm. 12.1937r.
  • Maria Wawrzyniak żyła lat 29, zm. 10.07.1932r.
  • Klimaszewski Stanisław zm. 29.06.1941r.
  • Klimaszewska Michalina 1867 – 1943r.
  • Klimaszewski Julian 1877 – 1957r.
  • Roman Sapich żył lat 32, zm. 09.03.1936r.
  • Marja z Surynów – Jakóbkiewicz 01.04.1854 – 19.10.1934r.
  • Kazimierz Toruński 24.05.1898 – 11.05.1938r.
  • Henryk Bagiński żył lat 42, zm. 12.11. 1940r.
  • Marja Rudnicka żyła lat 27, zm. 22.12.1935r.
  • Petrunela Gonsowska żyła lat 72, zm. 1948r.
  • Feliks Gonsowski żył lat 28, zm. 1928r.
  • Jan Grzybowski żył lat 57, zm. 13.09.1955r.
  • Antoni Pałasz 27.05.1859 – 2x. 06.1877r.
  • ? z Malewskich – Markiewiczowa żyła lat 38, zm. 08.09.1936r.
  • Stanisław Płoński żył lat 59, zm. 19.11.1937r.
  • Jadwiga Sasanowicz lat 53, zm.?
  • xx Wigelski ?
  • Eugenia z Antonowiczów – Walicka 13.03.1915 – 28.04.1936r.
  • Aleksander Celiński żył lat 37, zm. 27.05.1935 (lub 1936) r.
  • Piotr Janowski ? 186x – 1937r.
  • Stanisława z Gerlachowskich – Jabłońska 05.05.1915 -20.02.1936r.
  • Jabłoński Zbigniew Stanisław 12.02.1930 – 24.07.1937r.
  • Józef Trojanowski żył lat 45, zm. 1895r.
  • Magdalena Trojanowska żyła lat 75, zm. 18.07.1919r.
  • Stanisław Gumiński ?
  • Bolesław Wiszniewski żył lat 59, zm. 07.10.1896r.
  • Saczkowska Helena 1895 – 1969r.
  • Niewar Feliks 31.12.1894 – 25.10.1978r.
  • Niewar Aniela 1895 – 1969r.
  • Bronisław Salicki 1888 – 1980r.
  • Michalina Galicka 1868 – 1951r.
  • Jarosław Krasowski 1907 – 1854r.
  • Monit Janina z domu Mickiewicz 10.03.1910 – 05.14.1957r.
  • Jan Staszewicz 20.04.1831 – 09.06.1891r.
  • Wacław Korzeniecki zm. 1889r.
  • Edward Korzeniecki zm. 1885r.
  • Genowefa z Pusłowskich Adamowa Broel – Platterowa zm. 27.09.1935r.
  • Józef Walezy ?
  • Dyoniza Wylezyńska zm. 04.03.1883r.
  • Józef Michałowski 1809 – 1883r.
  • Helena Skirmuntowa 05.11.1827 – 01.02.1874r.
  • Hortensja z Ordów Skirmuntowa 1808 – 1894r.
  • Helena z Sułkowskich Kurzeniecka 1885r.
  • Emilya Markiewicz żyła lat 43 lub 45, zm. 18.02.1906r.
  • Julian Makowski żył lat 53, zm. 14.04.1882r.
  • Kazimierz Skirmunt 1824 – 1893r.
  • Janinka Krolikowska żyła lat 5, zm. 23.03.1890r.
  • Oleg Stefan Pietrow 11.1914 – 27.09.1934r.
  • Marja Pietrowna ?
  • Józefa córka Józefa Szczytta byłego szmbelana dworu polskiego, marszałka Dawidgrudeckiego 1912 – 1893 lub 1898r.
  • Wiktoria Kowalewska 1817 – ?
  • Aleksandra Wysocka lat 67, zm. 23.08.1931r.
  • Małgorzata Domanowska ?
  • Witold Domanowski ?
  • Karol Domanowski ?
  • Wiktoria Zakstankiewiczowa lat 85
  • Faustyna Kuleszewiczowa ?
  • Henryk Skirmuntt żył lat 76, zm. 07.02.1893r.
  • Anna z Ordów Kurzeniecka primo voto Skirmunttowa żyła lat 90, zm. 12.05.1891r.
  • Antoni Czerwiński żył lat 53, zm. 05.12.1891r.
  • Marja Kondracka 15.08.1908 – 04.01.1951r.
  • Jan Andrzejkowicz żył lat 73, zm. 01.03.1893r.
  • Zygmunt Skirmunt ?

Listę sporządził Maurycy FRĄCKOWIAK

 

Maurycy Frąckowiak dla Znadniemna.pl i Magazynu Polskiego na uchodźstwie

Najnowsze komentarze

Skomentuj