HomeBiałoruśPilne!Milicja wchodzi do mieszkań działaczy ZPB!

Pilne!Milicja wchodzi do mieszkań działaczy ZPB!

Z samego rana, 25 marca, milicja wkracza do mieszkań działaczy ZPB!

W Wołkowysku milicjanci przyszli z rewizją do domu Marii Tiszkowskiej, prezes miejscowego oddziału Związku Polaków na Białorusi i członkini Zarządu Głownego ZPB, a w Grodnie milicjanci wkroczyli do mieszkania członka Zarządu Głownego ZPB Andrzeja Poczobuta.

Jak zdążyła napisać na facebooku małżonka Andrzeja Poczobuta Oksana: „W domu milicja w kominiarkach. Nie dają telefonować”. Prawdopodobnie jeszcze przed zabraniem jej telefonu, Oksana Poczobut zdążyła podać przyczynę najścia milicjantów. „Rozpalanie” – napisała.

Może to oznaczać, że przeciwko Andżejowi Poczobutowi zostałe wszczęte dochodzenie w związku z jego fascynacją historią, zwłaszcza okresem II wojny światowej i działalnością Armii Krajowej oraz Żołnierzy Wyklętych.

 Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Atakowanie Polskich działaczy jest bezprawne jak dalsze rządy Łukaszenki .Razem z Bialorusią

  • Ojcem kłamstwa jest diabeł, więc będzie fałszywie oskarżać do końca – i trzeba być do tego gotowym. A wyzwoli nas tylko Prawda w Chrystusie Jezusie. Nie bójmy się tego, kto może zniszczyć ciało, tylko oddawajmy się opiecy Bożej i pomocy Maryi Panny, którą dziś wspominamy w Kościele, a o której było proroctwo, ze zmazdzy diabłu głowę, podczas gdy on tylko Ją kąsać będzie w piętę. I to wszystko widzimy właśnie…

Skomentuj

Skip to content