Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dzieciom z Lidy podarowano lato w Krakowie

Uczące się języka polskiego dzieci z rodzin polskich z Lidy w dniach 18-28 lipca odwiedziły . Letni odpoczynek młodym Polakom zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski w ramach projektu „Podarujmy Dzieciom Lato”.

Podczas oficjalnego powitania polskich dzieci z Białorusi w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa organizatorzy ogłosili wyniki przeprowadzonego wcześniej konkursu na najpiękniejszą polską baśń i legendę, w którym brały udział także lidzkie dzieciaki. Nagrodzone zostały prace w dwóch kategoriach: praca plastyczna i praca literacka. W kategorii prac plastycznych laureatką została najmłodsza uczestniczka wyjazdu do Krakowa, ośmioletnia Wioletta Piuta. Wioletta jest uczennicą Tatiany Stacenko, prowadzącej zajęcia w Szkółce Parafialnej przy lidzkiej parafii Świętej Rodziny. Zwycięska praca młodej lidzianki nosi tytuł „Smok Wawelski” i została wysoko oceniona przez jurorów.

Ośmioletnia laureatka konkursu z Lidy Wioletta Piuta

Ośmioletnia laureatka konkursu z Lidy Wioletta Piuta

Organizatorzy konkursu stwierdzili, że osiągnął on stawiany cel: pogłębienia wiedzy dzieci na temat kultury i tradycji Polski oraz doskonalenia przez nie znajomości języka polskiego.

Oba powyższe cele pomógł osiągnąć także sam pobyt dzieciaków z Lidy w Krakowie. Zwiedziły one najważniejsze zabytki i atrakcje zarówno byłej stolicy Polski, jak i okolic: Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Krakowskie ZOO, park wodny, Lagiewniki, Wieliczkę oraz Wadowice.

Organizatorzy wyjazdu po stronie białoruskiej – Oddział w Lidzie oraz rodzice dzieciaków pragną podziękować wszystkim, kto przyczynił się do dziesięciodniowego wypoczynku polskich dzieci z Lidy w Krakowie: Zarządowi Głównemu oraz Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Małopolski.

Irena Biernacka z Lidy

1 odpowiedź Dzieciom z Lidy podarowano lato w Krakowie

  1. Rachel Odpowiedz

    1 sierpnia, 2014 w 18:41

    Wielki mi dar. Propaganda. Żaden dar, tylko OBOWIĄZEK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *