Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio otwarto w Borowlanach

Placówka wychowawcza dla młodzieży w podmińskich Borowlanach stanie się miejscem nauki między innymi języka polskiego dla młodzieży i dorosłych.

Borowlany_4

Uroczystości otwarcia Salezjańskiego Oratorium im. św. Dominika Savio przy parafii NMP Wspomożycielki Chrześcijan w Borowlanach odbyły się w miniony piątek, 20 września.

Do Borowlan z okazji uroczystości przybyło wielu miejscowych Polaków, w tym z Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku.

Borowlany

Przyjechali na uroczystość otwarcia placówki wychowawczej księża salezjanie z całej Białorusi. Przywieźli ze sobą młodzież i wiernych, między innymi ze Zdzięcioła, Smorgoni, Bogdanowa oraz innych miejscowości. Uroczystą Mszę Świętą, celebrował zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi, metropolita mińsko-mohylewski, .

Borowlany_3

Hierarcha w wygłoszonej homilii przypominał o znaczeniu duchowego wychowania młodzieży w ośrodkach, jakimi są oratoria salezjańskie, inspiratorem zakładania których był . Metropolita wyraził przekonanie, iż Salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Borowlanach stanie się miejscem leczenia najniebezpieczniejszej współczesnej choroby – choroby duchowej, na którą szczególnie narażona jest młodzież, czyli ci, od których zależy przyszłe oblicze naszego społeczeństwa i jego kondycja duchowa.

Borowlany_2

Borowlany_1

Salezjańskie oratoria są ośrodkami wychowawczymi dla młodzieży, w których wychowanie nie sprowadza się tylko do modlitwy. Są to w pewnym sensie „domy gościnne”, w których każdy znajduje miejsce i zajęcie dla siebie. Oratorium w Borowlanach w swojej szerokiej ofercie wychowawczo-edukacyjnej planuje zaoferować między innymi możliwość nauki języka polskiego, co bardzo cieszy działaczy stołecznego oddziału .

z Borowlan

1 odpowiedź Salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio otwarto w Borowlanach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *