Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Odbył się III Festiwal Piosenki Anny German „Eurydyka”

została zdobywczyni Grand Prix III Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, którego koncert galowy odbył się 28 września w białoruskiej stolicy, w Sali Koncertowej „”.

Zdobywczyni Grand Prix Julia Skurko

Zdobywczyni Grand Prix Julia Skurko

Ze słowem do publiczności, która po brzegi wypełniła w niedzielę pomieszczenie przy „Małej Scenie” Sali Koncertowej „Mińsk”, zwrócił się ambasador RP w Mińsku . Jako przedstawiciel współorganizatora wydarzenia kulturalnego dyplomata życzył wszystkim, aby w przyszłości zainteresowanie mińskim Festiwalem Piosenki Anny German „Eurydyka” było tak wielkie, żeby do koncertu galowego trzeba było wynajmować największą salę koncertową na Białorusi, czyli – Pałac Republiki. Wspominając o postaci Anny German zaznaczył, że ta obdarzona niezwykłym talentem artystka o niezwykle dramatycznym losie „mogła być piosenkarką każdego kraju”. – A jednak jest uważana za piosenkarkę polską – podkreślił ambasador.

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

W tegorocznym konkursie Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” udział wzięło dwudziestu dwóch piosenkarzy z całej Białorusi, w tym dwóch mężczyzn.

Śpiewa Aleksander Wołodczenko, jeden z dwóch mężczyzn -uczestników konkursu

Śpiewa Aleksander Wołodczenko, jeden z dwóch mężczyzn – uczestników konkursu

Koncert galowy, w którym zabrzmiały utwory, zawdzięczające swoją popularność Annie German, rozpoczął występ ubiegłorocznej zwyciężczyni Nadziei Czarednik. Potem wystąpili laureaci festiwalu, którym dyplomy i cenne nagrody wręczyli sponsorzy oraz członkowie profesjonalnego jury, składającego się zarówno z białoruskich, jak i polskich działaczy kultury.

Śpiewa Piotr Jełfimow, białoruski gwiazdor estrady i członek jury festiwalu

Śpiewa Piotr Jełfimow, białoruski gwiazdor estrady i członek jury festiwalu

Nie zabrakło podczas koncertu galowego występów gwiazd, które zaśpiewały utwory z repertuaru polskiej piosenkarki – między innymi członków jury tegorocznego Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”: jednego z najlepszych tenorów Białorusi Grigorija Poleszczuka oraz gwiazdora białoruskiej estrady Piotra Jełfimowa. Ten ostatni zapewnił publiczność, że w jego repertuarze pojawi się więcej piosenek, śpiewanych kiedyś przez Annę German.

Przemawia Maryna Towarnicka, organizator festiwalu

Przemawia , organizator festiwalu

Zakończyła koncert galowy słowem podziękowania dla wszystkich, kto przyczynił do zorganizowania III Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, jego pomysłodawczyni i organizatorka Maryna Towarnicka. Białoruska działaczka kulturalna wyraziła nadzieję, że z roku na rok festiwal będzie stawał się co raz bardziej popularny, a twórczość Anny German i pamięć o wybitnej artystce będzie pielęgnowana przez coraz szersze kręgi miłośników muzyki.

Ludmiła Burlewicz z Mińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *