Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Puchar KS „Sokół” w piłce nożnej halowej dla drużyny z Kwasówki

Pierwsze w historii Klubu Sportowego „Sokół” zawody w piłce nożnej halowej o Puchar „Sokoła” odbyły się w sobotę, 25 października.

Trofea, o które walczyli piłkarze

Trofea, o które walczyli piłkarze

Do udziału w turnieju zgłosiło się sześć drużyn: z Grodna, grodzieńskiego Wiszniowca, Swisłoczy, Wasiliszek, Kopciówki oraz Kwasówki – zdobywców pierwszego miejsca.

Przed rozpoczęciem gry

Przed rozpoczęciem gry

Mimo braku doświadczenia w organizacji zawodów w piłce nożnej halowej, kierownictwo KS „Sokół” uważa pierwszy turniej za udany. – Razem o główne trofeum walczyło sześć drużyn, liczących łącznie ponad sześćdziesięciu piłkarzy – mówi wiceprezes KS „Sokół” . Polski działacz sportowy zauważa, że zgodnie z regulaminem zawodów brać w nich udział mogli piłkarze z roczników 1998 – 2000, czyli młodzież szkolna. – Oznacza to, że liczba drużyn byłaby większa, gdybyśmy dopuścili do udziału piłkarzy nieco młodszych i nieco starszych – zapewnia Zaniewski.

gra

gra_1

Udana akcja bramkarza

Bramkarz w akcji

Według niego zademonstrowany przez zawodników wysoki poziom gry świadczy o tym, że zainteresowanie wśród polskiej młodzieży na Białorusi piłką nożną halową jest duże. – Myślimy o tym, aby może nawet od przyszłego roku zorganizować na Białorusi polską mini-ligę piłkarską – dzieli się planami na przyszłość nasz rozmówca.

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *