Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Delegacja ZPB w MSZ RP

25 października w Warszawie delegacja Związku Polaków na Białorusi spotkała się z ministrem spraw zagranicznych RP Radosławem Sikorskim.

Podczas spotkania w MSZ

Podczas spotkania w

zapewnił delegatów o stałym wsparciu MSZ dla Polaków na Białorusi. Polska jest tym krajem, który najenergiczniej w UE zabiega o europeizację i demokratyzację Białorusi. Jesteśmy też krajem, który najszczodrzej wspiera zarówno naszych rodaków, jak i tych, którzy zabiegają o budowę społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi – powiedział min. Sikorski.

Anżelika Orechwo i Radosław Sikorski

i Radosław Sikorski

W spotkaniu uczestniczyła 45-osobowa delegacja Związku Polaków na Białorusi, w tym prezes Anżelika Orechwo, wiceprezes oraz prezesi oddziałów terenowych Związku, m.in. z Mińska, Brześcia, Iwieńca, Wołkowyska. Tematami rozmowy była współpraca MSZ ze Związkiem Polaków na Białorusi, w tym m.in. dystrybucja środków MSZ przeznaczonych na wsparcie Polonii i Polaków za granicą, dbałość o miejsca pamięci narodowej, edukacja młodych pokoleń oraz rozwój mediów w języku polskim. W spotkaniu wziął także udział Podsekretarz Stanu w MSZ .

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu

Minister Sikorski zaapelował też do mediów o uwzględnienie specyfiki działalności MSZ: – Los naszych rodaków na Białorusi, los środowisk demokratycznych na Białorusi, to oczywiście troska MSZ, ale bardzo proszę media o solidarność i o odpowiedzialność w traktowaniu tych tematów, wszędzie tam, gdzie można narazić kogokolwiek na jakieś prześladowania, potrzeba odpowiedzialności – po naszej stronie, ale także w sposobie relacjonowania tych kwestii.

msz.gov.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *