HomeSportIV Turniej Koszykówki o Puchar Konsula Generalnego RP w Brześciu

IV Turniej Koszykówki o Puchar Konsula Generalnego RP w Brześciu

W dn. 05-07 października w Brześciu odbyła się kolejna, już szósta edycja Turnieju Koszykówki Mężczyzn o Puchar Konsula Generalnego RP. Jak zwykle turniej był międzynarodowy.

Na parkiecie nie brakowało emocji

W zawodach wzieły udział drużyny z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Litwy oraz Poslki. Drużyny grały w dwóch grupach A i B. Mimo różnego poziomu ekip koszykarskich rywalizacja przebiegała w ciągłym napięciu, ale i w dobrej przyjacielskiej atmosferze.

Po zmaganiach w grupach w finałowej grze o Puchar walczyły między sobą drużyny „Sokół” Brześć i „Basket Weteran” Łuck. Z wynikiem 76:41 zwyciężył zespół Klubu Sportowego „Sokół” działającego przy oddziale ZPB w Brześciu. Brązowy medal zdobyła drużyna ze Smoleńska „Kryształ”. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Miller („Gmina Giżycko”, Polska), a specjalną nagrodę od Związku Polaków na Białorusi otrzymał najstarszy zawodnik Roman Kęska z Białej Podlaskiej.