Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XX-lecie zespołu „Matczyna Piosenka”

30 września we wsi (rej. szczuczyński) odbyły się uroczyste obchody XX-lecia istnienia zespołu folklorystycznego „Matczyna Piosenka”.

Zespół folklorystyczny "Matczyna Piosenka" pod kierownictwem Teresy Adamowicz w Taniewiczach

Zespół folklorystyczny „Matczyna Piosenka” pod kierownictwem Teresy Adamowicz w Taniewiczach

Mimo iż w ostatnich latach członkowie zespołu mieszkają już nie tylko w Taniewiczach, ale po całym obwodzie grodzieńskim, to właśnie tu w niewielkiej wsi rejonu szczuczyńskiego w 1991 r. narodził się pomysł, aby stworzyć zespół ludowy, którego repertuar składałby się z piosenek kresowych i regionalnych. Od samego początku istnienia zespołu jego kierownikiem jest , niestrudzona propagandatorka spuścizny Kresów ze szczególnym uwzględnieniem swej ojczystej wsi Taniewicze.

Pod koniec września br. w Taniewiczach zespół, składający się obecnie z przedstawicieli aż trzech pokoleń, jak zwykle zadziornie i energicznie przedstawił swą twórczość. Było sporo gości, byli członkowie na czele z wiceprezes ds. kultury Renatą Dziemianczuk, było dużo ciepłych słów i prezentów. To, że w zespole śpiewają jak najstarsi mieszkańcy wsi Taniewicze, tak i ich wnukowie, świadzcy o ciągłości w przekazywaniu tradycji, nieustającym zainteresowaniu ze strony młodzieży kulturą kresową, oraz, oczywiście to, że niedługo na pewno będziemy obchodzili kolejne jubileusze zespołu! A jak na razie zaśpiewajmy razem ze wszystkimi: „Sto lat! Sto lat! Sto lat! Niechaj żyją nam!”

Teresa Adamowicz

Teresa Adamowicz

Konsul RP w Grodnie Katarzyna Grzechnik gratuluje zespołowi

Konsul RP w Grodnie Katarzyna Grzechnik gratuluje zespołowi

IB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *