Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ruszyły eliminacje do NIEMENOMANII 2015

Ogólnopolski konkurs na najlepszą interpretację piosenki Czesława Niemena NIEMENOMANIA 2015 ogłosiła białostocka fundacja „Artystyczna Fama”.

Afisz konkursu, fot.: niemenomania.pl

Afisz konkursu, fot.: niemenomania.pl

Do udziału w konkursie, który jest wspierany przez Prezydenta Miasta Białegostoku, są zapraszani wokaliści w dwóch kategoriach wiekowych tak z Polski, jak i z Kresów Wschodnich, szczególnie z Białorusi, na terenie której znajduje się mała ojczyzna jednego z najwybitniejszych polskich artystów w historii muzyki popularnej – wieś .

Jak zaznaczają organizatorzy konkursu, spodziewają się oni, że konkursanci postarają się „udowodnić ponadczasowość twórczości Niemena, zaprezentują swoje zdolności wokalne, interpretacyjne i wrażliwość muzyczną”.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wokaliści w każdym wieku, poczynając od 13 roku życia. Zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 13-16 lat oraz 17 lat i starsi – bez górnego ograniczenia wiekowego. Organizatorzy chcą, aby do konkursu zgłaszali się nie tylko mieszkańcy dużych miast, lecz także z małych wsi i miasteczek. Jak powiedziała na antenie rozgłośni Radio Racja koordynator konkursu Elżbieta Godlewska „dla nas bardzo istotne jest, żeby na konkurs się zgłosili obywatele Białorusi, , którzy tam mieszkają”. Warunkiem kluczowym jest bowiem to, że piosenka konkursowa, będąca utworem Czesława Niemena, powinna być zaśpiewana w języku polskim.

Jak tłumaczy koordynator NIEMENOMANII 2015, konkursanci nie powinni koncentrować się na kopiowaniu wykonania tej czy innej piosenki z pierwowzoru. Komisja Artystyczna konkursu, w której skład wejdą pedagodzy, muzycy i dziennikarze – między innymi znakomita pedagog i wokalistka jazzowa Grażyna Łobuszewska, oceniać będzie przede wszystkim indywidualizm wykonania i walory interpretacji utworu.

Zainteresowani udziałem w konkursie na najlepszą interpretację piosenki Czesława Niemena NIEMENOMANIA 2015 mogą zgłaszać się do eliminacji do dnia 30 kwietnia.

Szczegółów na temat warunków udziału w NIEMENOMANII 2015 można się dowiedzieć na stronie internetowej konkursu: NIEMENOMANIA.PL 
Tam też można pobrać formularz zgłoszeniowy uczestnika.

Podsumowanie wyników konkursu na najlepszą interpretację piosenki Czesława Niemena NIEMENOMANIA 2015 oraz prezentacja laureatów odbędą się podczas Koncertu Galowego, który jest planowany na 5 maja w muzycznej kawiarni FAMA w Białymstoku.

Znadniemna.pl za niemenomania.pl

1 odpowiedź Ruszyły eliminacje do NIEMENOMANII 2015

  1. stanisław wojciekian Odpowiedz

    30 marca, 2015 w 17:12

    Bardzo sie cieszę, że zastosowaliście Państwo szeroki wachlarz wiekowy, statusu spolecznego od wsi do miast i co równiez bardzo istotne, że informujecie uczestników o niekopiowanie utworów Niemena. Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *