Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zmicier Daszkiewicz na wolności!

Dzisiaj rano o godzinie 6:15 z więzienia w Grodnie wypuszczono białoruskiego młodzieżowego lidera opozycyjnego, przewodniczącego organizacji „”, Zmiciera Daszkiewicza.

Zmicier Daszkiewicz, fot.: iap.pl

, fot.: iap.pl

Zmicier Daszkiewicz został aresztowany przed wyborami prezydenckimi 2010 roku w Mińsku za rzekome chuligaństwo i skazany na dwa lata pozbawienia wolności. W roku 2012 termin zniewolenia przedłużono o rok za rzekome nieposłuszeństwo wobec milicjantów.

Pierwszy pocałunek kochającego się małzeństwa po długiej rozłące, fot.: euroradio.fm

Pierwszy pocałunek kochającego się małżeństwa po długiej rozłące, fot.: euroradio.fm

Na wolności, pod bramą grodzieńskiego więzienia, Zmiciera spotykała żona Nasta, koledzy i dziennikarze.

Związek Polaków na Białorusi cieszy się razem ze Zmicierem z odzyskanej wolności i zapewnia, że pamięta niezwykle ważny gest solidarności ze strony działacza młodzieżowego, na który ten zdobył się w roku 2005, organizując protest przeciwko represjom wobec , tuż po uderzeniu władz Białorusi w naszą organizację.

Sierpień 2005 roku - konferencja prasowa w redakcji dziennika "Rzeczpospolita". Rzecznik prasowy ZPB Andrzej Pisalnik demonstruje gazetę "Nasza Niwa" ze zdjęciem zatrzymywanego przez milicję Zmiciera Daszkiewicza (trzyma kartkę z napisem "Andżelika Borys, my z wami!") podczas protestu w obronie ZPB w Mińsku, za który mlodzieżowy lider otrzymał 10 dni aresztu, fot.: "Rzeczpospolita"

Sierpień 2005 roku – konferencja prasowa w redakcji dziennika „Rzeczpospolita”. Rzecznik prasowy ZPB demonstruje gazetę „Nasza Niwa” ze zdjęciem zatrzymywanego przez milicję Zmiciera Daszkiewicza (trzyma kartkę z napisem „, my z wami!”) podczas protestu w obronie ZPB w Mińsku, za który mlodzieżowy lider otrzymał 10 dni aresztu, fot.: „Rzeczpospolita”

Szczęśliwe małżeństwo po ciężkim wypróbowaniu, fot.: euroradio.fm

Szczęśliwe małżeństwo po ciężkim wypróbowaniu, fot.: euroradio.fm

Życzymy liderowi „Młodego frontu” dużo zdrowia, opieki Matki Bożej i rodzinnego szczęścia!

zpb.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *