HomeOświataKoncert z okazji zakończenia roku szkolnego w Kiemieliszkach

Koncert z okazji zakończenia roku szkolnego w Kiemieliszkach

Uroczystym koncertem pożegnali w sobotę, 20 maja, kończący się rok szkolny uczniowie Szkółki Społecznej Języka Polskiego, działającej przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Kiemieliszkach.

Na scenie zespół „Słoneczko”

Nauka języka polskiego dla dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego w Kiemieliszkach (rejon ostrowiecki) została zorganizowana przez prezes tutejszego oddziału ZPB Wandę Kisiel niedawno.

Publiczność

W tym roku do szkółki uczęszczało dziewiętnaście uczniów. To właśnie oni, śpiewając polskie piosenki i recytując wiersze polskich poetów, chcieli się pochwalić przed rodzicami i członkami Oddziału ZPB w Kiemieliszkach piękną polską wymową, której nauczyli się na zajęciach w szkółce społecznej, prowadzonych przez nauczycielkę Helenę Milidowicz.

Śpiewa zespół „Wilia”

Podczas koncertu publiczność miała okazję podziwiać między innymi występ działającego przy Szkółce Społecznej Języka Polskiego w Kiemieliszkach zespołu „Słoneczko” (kierownictwo artystyczne – Helena i Katarzyna Kulewicz). Na scenie pojawili się też artyści bardziej doświadczeni, śpiewający w działającym przy miejscowym Oddziale ZPB zespole „Wilia”.

Znadniemna.pl

Latest comment

  • Serdeczne pozdrowienia i ucałowania z Warszawy oraz życznia miłych wakacji dla dzieci ze szkoły w Kiemieliszkach.

Skomentuj