HomeSportPuchar Ministra Henryka Kowalczyka dla PKS „Sokół-Grodno”

Puchar Ministra Henryka Kowalczyka dla PKS „Sokół-Grodno”

W dniach 11 – 12 kwietnia w Zespole Szkół nr 4 w Pułtusku po raz dziewiąty rozegrano Międzynarodowy Turniej Koszykówki dla młodzieży polskiej i polonijnej (chłopców) POLBASKET 2018. Zawodnicy Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego i Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach (Rejon Solecznicki), Polski Klub Sportowy „Sokół-Grodno” oraz Szkoła nr 10 im. św. Marii Magdaleny ze Lwowa, a także uczniowie wszystkich pułtuskich szkół podstawowych walczyli o Puchary: Ministra Henryka Kowalczyka, Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Burmistrza Pułtuska.

Dorota Subda, burmistrz Pułtuska wręcza Puchar Ministra Henryka Kowalczyka koszykarzom PKS „Sokół-Grodno”

Turniej został zorganizowany przez: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Burmistrza Miasta Pułtusk i Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Dyrektor PSP nr 4 w Pułtusku Krzysztof Łachmański dekoruje naszą druzynę

Najlepsi  w rozgrywkach turniejowych okazali się Polacy z PKS „Sokół-Grodno” i to oni zdobyli Puchar Ministra Henryka Kowalczyka. Drugie miejsce i Puchar Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zdobyło Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach, a miejsce trzecie i Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk przypadły Szkole Sportowej z Rejonu Wileńskiego.

Tuż za podium, na IV miejscu znaleźli się Polacy ze Szkoły św. Marii Magdaleny we Lwowie;

V miejsce zajęła – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. Szewińskiej w Pułtusku;

VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku;

VII miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Pułtusku;

VIII miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Pułtusku.

W czasie rozgrywania turnieju prowadzona była klasyfikacja na „najlepszego zawodnika” oraz „króla strzelców za 3 punkty”.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Ilja Kurpik z PKS „Sokół-Grodno”.

Michał Kisiel, dyrektor Domu Polonii w Pułtusku wręcza statuetkę najlepszemu zawodnikowi Ilji Kurpikowi

Królem strzelców za 3 punkty został natomiast Aurimas Bosakas ze Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego.

Przemawia Krzysztof Łachmański, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku

Gratulacje wszystkim zawodnikom, a szczególnie zwycięzcom złożyli po zakończeniu rozgrywek: Dorota Subda – burmistrz Pułtuska, dyrektor PSP nr 4 w Pułtusku – Krzysztof Łachmański oraz dyrektor Domu Polonii w Pułtusku – Michał Kisiel.​

Ponadto zawodnikom zwycięskich drużyn wręczono złote, srebrne i brązowe medale.

Znadniemna.pl za pultuskiobserwator.pl, fot.: facebook.com