HomeSportPiłkarze PKS „Sokół” z Lidy zwycięzcami Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Polonia Cup!

Piłkarze PKS „Sokół” z Lidy zwycięzcami Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Polonia Cup!

Zaskoczeniem dla organizatorów i uczestników I edycji Turnieju Piłkarskiego Polonia Cup w Opatowie i Ożarowie (województwo świętokrzyskie) stało się zwycięstwo w nim drużyny z Lidy, reprezentującej działający przy Związku Polaków na Białorusi Polski Klub Sportowy „Sokół”.

Drużyna „Sokół” z Lidy z medalami i głównym trofeum turnieju Polonia Cup

Nasza ekipa zgłosiła się do udziału w zawodach w ostatniej chwili i nie była postrzegana jako faworyt. Już w meczach grupowych, lidzcy piłkarze zaprezentowali się jednak jako twardzi rywale, nie przegrywając żadnego meczu i zajmując w swojej grupie eliminacyjnej pierwsze miejsce , dające prawo do walki o główne trofeum.

W finale piłkarze „Sokoła” zmierzyli się ze zwycięzcami drugiej grupy eliminacyjnej – drużyną „Pogoń” ze Staszowa (miasto i gmina w województwie świętokrzyskim). Wynik finału można by było nazwać deklasacją rywali i pogromem, gdyby na pięć strzelonych przez „Sokoła” goli, lidzianie nie pozwolili rywalom strzelić gola do wlasnej bramki.

Według sędziów turnieju w naszej drużynie najlepszym i najbardziej korzystnym dla niej graczem okazał się Antoni Dybowicz. Podobnie jak najlepsi piłkarze z drużyn rywali otrzymał on indywidualną nagrodę ufundowaną przez głównych organizatorówi turnieju Polonia Cup – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN).

Podczas ceremonii zamknięcia turnieju, przemawiający na niej przedstawiciele władz lokalnych i PZPN szczególnie dziękowali piłkarzom z Litwy (drużyna  z Polskiej Szkoły w Bezdanach zajęła 7. miejsce – red.) i Białorusi, dzięki udziałowi których turniej przybrał status międzynarodowego.

Wspólne zdjęcie pamiątkowe uczestników turnieju

Przemawiający w imieniu władz Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, jego wiceprezes Tomasz Domardzki zaznaczył  z kolei: – Piłka nożna to piękny sport. Jeszcze kilka minut temu byliście przeciwnikami, a teraz stoicie obok siebie, wymieniacie poglądy, podajecie sobie dłoń. Serdecznie dziękuję wszystkim za obecność. I, do zobaczenia za rok.

Specjalne pozdrowienia dla młodzieży, trenerów i działaczy przesłał również Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który objął turniej osobistym patronatem.

 Znadniemna.pl na podstawie szpnkielce.pl, zdjęcia – facebook.com

No comments

Skomentuj