KONTAKT

e-mail do ZPB: [email protected]

e-mail do redakcji: [email protected]

Najnowsze komentarze

 • bardzo wazna uwaga. jestescie piekna strona i olbrzymia praca ale czy mozecie opracowac rowniez w j. angielskim?
  Please

 • Szanowni Państwo,

  Z przykrością przyjęłam wiadomość o śmierci Aleksandra Siemionowa. Przez wiele lat wysyłałam mu polskie czasopisma. Proszę o informację, czy teraz też ktoś zajmuje się taką działalnością. Jeżeli tak, proszę o podanie adresu, na który mogę nadać przesyłkę.

  Informacji o panie Aleksandrze szukałam, chcąc go spytać o opinię w pewnej sprawie. W obecnej sytuacji pozwalam sobie zwrócić się z tym do Państwa.

  Jestem profesorem matematyki i od czasu do czasu piszę recenzje artykułów naukowych. Poproszono mnie teraz o zrecenzowanie artykułu wydanego przez 'Trudy Instituta matematiki’ Narodowej Akdemii Nauk Białorusi. W pierwszej chwili chciałam odmówić w ramach protestu przeciwko wojnie, jednak pomyślałam, że w ten sposób mogę odmówić przysługi komuś, kto przeciwko tej wojnie protestuje albo przynajmniej chciałby. Jeśli możliwe, proszę o informację, kim są autorzy artykułu E.A. Rovba i P.G. Poceiko z Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu imienia Janki Kupaly.

  Rozumiem, że jest to specyficzna prośba i że być może nie będą mogli Państwo się w tej kwestii wypowiedzieć. Jeśli nie otrzymam żadnej odpowiedzi, odmówię napisania recenzji.

  Z wyrazami szacunku,
  Ilona Iglewska-Nowak
  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 • Dzien dobry, w roku 2010 bylismy WE wsi Bogdany, gdyz moj dziadek walczyl z Ponirym. Mam nagranie mieszkanki wsi( twierdzi, ze byla naocznym swiadkiem smierci Ponirego). Z jej przekazu historia ta wygladala inaczej. Jesli bylby Pan zainteresowany nagraniem, prosze o Kontakt.

 • Szanowni Państwo
  Od 1 lipca Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla Polaków. Czy Państwo możecie być pomocni w zorganizowaniu tygodniowego pobytu (Grodno, Mir, Narecz, Nowogródek, no i oczywiście Mińsk, Lida i jeszcze jakieś inne interesujące miejsca)? Mam na myśli nie tylko noclegi, ale równiez jakieś informacje o najlepszym przemieszczaniu sie po kraju. Nie wiemy z żoną, czy wziąć samochód z Polski, czy może raczej korzystać z komunikacji miejscowej, czy też może wynająć samochód na miejscu. Proszę o odpowiedź.

 • Dzień dobry,

  pilnie poszukuję kontaktu z organizacjami polskimi na Białorusi, szczególnie w Nowogródku lub Nowojelni. Jestem artystką wizualną i akademiczką, która planuje wyjazd na Białoruś już w sierpniu br. w celu realizacji części projektu artystyczno-naukowego dotyczącego korzeni rodzinnych i współczesnej teorii obrazu. Będę ogromnie wdzięczna za pilny kontakt zwrotny w celu ustalenia, do kogo można się zgłosić o wsparcie podczas pobytu.

  Mój numer: 796-293-787

 • Dzień dobry! Jestem Julia Osipowa, mam kartę Polaka,l. Mój mąż jest katolikiem, jego praprababka jest Polką.
  Chcielibyśmy uczestniczyć w działaniach Związku Polaków na Białorusi.
  Wszystkiego najlepszego

 • Dzień dobry! Jestem Julia Osipowa, mam kartę Polaka, mój mąż jest katolikiem, jego praprababka jest Polką.
  Chcielibyśmy uczestniczyć w działaniach Związku Polaków na Białorusi

 • Witam serdecznie,

  Zwracam się z prośbą o wykorzystanie zdjęć z Państwa portalu.
  Zdjęcia oczywiście podpiszemy źródłem:

  https://glosznadniemna.pl/57776/pilne-otrzymalismy-pierwsze-zdjecia-rejestrujace-zbrodnie-lukaszystow-w-surkontach/

  Pozdrowienia,


  Daniel Bandura

  Producent

  Fakty TVN

  • Dzień dobry, proszę o podanie źródła tych zdjęć, czyli portal Znadniemna.pl. Pozdrawiam!

 • Witam,
  Nazywam się Euhenia Preblahina. Moi pradziadkowie byli Polakami, mam dokumenty. W Białymstoku powiedzieli mi, że wydajecie zaświadczenie. Co należy w tym celu zrobić?

 • Piszę do Ciebie z prośbą
  Jedną z form uzyskania Karty Polaka jest rekomendacja od Społeczności Polaków oraz udział w życiu kulturalnym Polski za granicą

 • Witam/ Odwołaj się do ciebie
  Jednym z powodów uzyskania Karty Polaka są rekomendacje Związku Polaków oraz udział w życiu kulturalnym.
  Chcę wyrobić kartę Polaka, szukam danych, że moi dziadkowie byli Polakami. Ale zwracam się też do Ciebie.
  Nie wiem jak mam uczestniczyć w tym trudnym czasie.
  Ale chętnie pozostanę z Wami w kontakcie i jeśli to możliwe, wezmę udział.
  Rekonstruuję również dom zbudowany w 1890 roku w Brześciu, który wybudowała rodzina żydowska, która później przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, a krewni mieszkają obecnie w Polsce.
  Odzwierciedleniem całej historii będzie foyer domu, z fotografiami „Czasu Polskiego”.
  Zawsze chętnie nawiążę kontakt i komunikację

 • Dzień dobry! Proszę bardzo podać informacje o kursach języka polskiego w Mińsku warunkach ZPB

 • Здравствуйте! Меня зовут Кирилл. Я родился в России но мои предки из Лунинецкого повята Полесского воеводства. Всё мое детство прошло там же. Моя прабабушка и прадедушка разговаривали на польском языке, и пытались меня воспитать в польской культуре. В детстве я не придавал этому значения. С возрастом я стал ощущать себя частью польского народа, и уже больше года я живу на родине предков в Брестской области, учу польский и беларуский языки и очень хотел бы пообщаться с беларускими поляками, ближе познакомиться с культурой, обычаями. Возможно, я мог быть как-то полезен польской общине. Заранее благодарен за ответ

 • Witam
  Moja mama Jadwiga Jaśkiewicz i cała jej rodzina urodziła się w miejscowości Jaśkiewicze k Indury. Mama z siostrą i bratem oraz swoją mamą wyjechali po wojnie do Polski.
  Prezes Zwiazku Polaków na Białorusi Pan Mieczysław Jąśkiewicz urodził się i mieszkał w Indurze niedalo od miejscowosci Jaśkiewicze. Mam prośbę o informację o informacje o rodzinie Jaśkiewicz, która mieszkała w miejscowości Jaśkiewicze i w okolicach. Jakie powiązanie ma wieś Jaśkiewicze z rodziną Jaśkiewicz.

 • Dzeń dobry, w jaki sposób można dołączyć do związku?

 • Witam serdecznie.
  Mam pytanie-może jest ktoś, kto chciałby podjąć się opieki nad moją Mamą. Praca w Polsce okolice Poznania. Praca ta polegałaby głównie na dotrzymywaniu towarzystwa, podopieczna jest osobą miłą, spokojną, mobilną, warunki mieszkaniowe bardzo dobre.
  Proszę o kontakt

  Pozdrawiam.

Skomentuj

Skip to content